Ana içeriğe atla

ayos

KOBİ’LERİN VE TÜRKİYE’NİN FİNANS KAYNAĞI

11.04.2017 - 18:09

Türkiye Finans Katılım Bankası Ticari Bankacılık Vekil Genel Müdür Yardımcısı Hakan Uzun, KOBİ’lerin mal ve hizmet alımlarına aracılık etmeye, büyüme için ihtiyaç duydukları finansmanı sağlamaya devam edeceklerini söyleyerek, “2017 yılında da KOBİ’lerin ve Türkiye’nin finans kaynağı olacağız” dedi.

Türkiye Finans Katılım Bankası Ticari Bankacılık Vekil Genel Müdür Yardımcısı Hakan Uzun, KOBİ’lerin büyüme ve gelişmesine katkıda bulunan Türkiye Finans Katılım Bankası’nın KOBİ’ler için yalnızca bir finans kuruluşu değil aynı zamanda bir danışman ve iş ortağı olduğunu söyleyerek, “KOBİ’lere özel nitelikli çözümleri KOBİ müşterileri ile buluşturan bankamız, KGF Kefaleti, KOSGEB destekleri, KOSGEB Proje Teşvikleri ve Hibe/Teşvik fırsatlarını 2016 yılında da müşterilerine sunmaya devam ederek ekonomiye pozitif katkıda bulunmuştur. Kalkınma Ajansları tarafından verilen hibeler başta olmak üzere, üretimde inovasyona destek veren TÜBİTAK, AR-GE teşvikleri, TTGV Destekleri, IPARD destekleri, kırsal kalkınma ve hayvancılık teşviklerine ilişkin KOBİ’lere özel danışmanlık hizmeti sunuluyor. Bankamız 2010 yılından bugüne kadar KOBİ’lere Kredi Garanti Fonu kefaleti kapsamında toplam 1.3 milyar lira fon sağladı. Bu kapsamda bankamız, sunduğu destek ve yönlendirme hizmetiyle KOBİ’lerin fon kaynaklarına ulaşmalarına ve büyümelerine aracılık etti” dedi.

TOPLAM 17.2 MİLYAR TL BÜYÜKLÜĞE ULAŞTI
Türkiye Finans Katılım Bankası’nın 2016 yılı Aralık ayı verilerine göre KOBİ’lere sunduğu fonların 11.6 milyar lira nakdi ve 5.6 milyar lira gayri nakdi olmak üzere toplam 17.2 milyar lira büyüklüğe ulaştığına değinen Uzun, “Fonlama imkanlarını 31 bin KOBİ müşterisi ile buluşturan Türkiye Finans’ın sektör pazar payı nakdi fonlarda yüzde 2.7, gayri nakdi fonlarda ise yüzde 4.5 olarak gerçekleşti. Türkiye Finans 286 şubesi ve 430 kişilik KOBİ ekibi ile istihdamının önemli bir bölümüne sahip olan KOBİ müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek üzere çalışmalarını sürdürüyor” diye konuştu. 
Uzun, şöyle devam etti: “Ülkenin ekonomik döngüsüne, ülke büyüme hedefleri doğrultusunda katkılar sunan bankamız, 2017’de de KOBİ’lerin mal ve hizmet alımlarına aracılık etmeye, büyüme için ihtiyaç duydukları finansmanı sağlamaya devam edecek. 2017 yılında da KOBİ’lerin ve Türkiye’nin finans kaynağı olacağız.”
 

dfg

Yukarı