Ana içeriğe atla

bridgestone

Kuveyt Türk İhracat Destek Paketi ve Cebim POS ile KOBİ’lerin yanında

14.03.2019 - 10:11

KUVEYT TÜRK GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ABDURRAHMAN DELİPOYRAZ: “KOBİ MÜŞTERİLERİMİZE PEK ÇOK ÖZEL ÜRÜN VE HİZMET SUNUYORUZ. BU ÇÖZÜMLERİMİZİN YANI SIRA PEK ÇOK PROJE GELİŞTİRİYORUZ.”

Kuveyt Türk KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz, sorularımızı yanıtladı.

Bankanızın KOBİ’lere yaklaşımıyla ilgili görüşlerinizi alabilir miyiz?
Türkiye’deki işletmelerin sayısal bakımdan yüzde 99,8’i KOBİ. Kuveyt Türk olarak KOBİ’lerin desteklenmesinin toplumun tüm kesimleri ve ülke ekonomisi için büyük önem arz ettiğine inanıyor, faaliyetlerine destek olmak amacıyla pek çok ürün geliştiriyoruz. Tüzel müşterilerimizin yüzde 93’ünü oluşturan KOBİ’lerimize kullandırdığımız fonları, 2018’de 14 milyar TL düzeyine taşıdık. Bu tutar, toplam kullandırılan fonlarımızın yüzde 32’sine tekabül ediyor. 

KOBİ’lere özel ne tür çözümler ve hizmetler sunuyorsunuz? 
KOBİ müşterilerimize nakdi finansmandan Kredi Garanti Fonu’na, leasing’den Sağlam KOBİ Kart’a kadar pek çok özel ürün ve hizmet sunuyoruz. Bu çözümlerimizin yanı sıra reel ekonominin desteklenmesi ve büyümenin finansmanına katkı sağlamak için pek çok proje geliştiriyoruz. Bu kapsamda, ocakta ihracatı desteklemek ve ülkeye döviz girdisini artırmak amacıyla ihracat bedeli taahhütlü işlemlerde geçerli olan İhracatçıya Sağlam Destek Paketimizi açıkladık. İlk 6 ayı ödemesiz ve sonrasında 30 eşit taksitte ödenecek şekilde toplamda 36 ay vadeli fon kullandırarak ihracatçımızın yanında oluyoruz. Kısa vadelerde daha uygun koşullarda finansman desteği verebiliyoruz. 

Çözüm ve hizmetleriniz KOBİ’lere ne tür avantajlar sağlıyor? 
KOBİ’lerimizin her türlü emtia veya hizmet alım ihtiyacını karşılayabiliyoruz. KOBİ’ler, bankamız üzerinden işletme finansmanı, taksitli ticari finansman, leasing, yatırım finansmanı, araç finansmanı gibi fon kullandırım yöntemlerini kullanabiliyor. Bu hizmetleri şubelerimiz vasıtasıyla sunabildiğimiz gibi KOBİ kart, online finans, DBS ve tedarikçi finansmanı gibi alternatif kanallarımız üzerinden de hızlı ve pratik gerçekleştirebiliyoruz. Her KOBİ’nin ayrı ayrı ihtiyacı olduğunu bilerek ve her işletmenin nakit döngüsünün farklı olduğunu dikkate alarak esnek ve ihtiyacı tam adresleyen bir değerlendirmeyle finansman hizmeti sunmamız, buradaki temel farkımızı oluşturuyor. 

Bankanızın, KOBİ’lere yönelik en özel, en ayrıcalıklı çözümü veya hizmeti nedir?  
KOBİ’lere yönelik son yeniliklerimizden CebimPOS, bankacılık sektöründe bir ilk olma özelliğini taşıyor. Bu uygulamayla akıllı cep telefonlarını POS cihazına dönüştürerek esnaf ve KOBİ’lerin kolay ve masrafsız bir şekilde tahsilat yapabilmelerine olanak tanıyoruz. Tüm akıllı cep telefonlarını destekleyen ve banka fark etmeksizin tüm kredi kartı ve ATM kartlarından ödeme kabul edilmesini sağlayan CebimPOS için oldukça pratik bir kullanım tasarladık. Ödeme esnasında tahsilat yapılacak banka veya kredi kartının bilgileri, Kuveyt Türk mobil şubedeki CebimPOS menüsüne, kart tarama teknolojisi kullanılarak veya tuşlanarak giriliyor. 3D Secure altyapısıyla güvenliği sağlanarak başlatılan işlemler, kart sahibinin cep telefonuna gelen SMS’teki işlem kodunu girmesiyle tamamlanıyor. Kurulum, kullanım, bakım veya cihaz gibi ücretlerin hiçbirini talep etmediğimiz CebimPOS hizmetimizden ÖKC (ödeme kaydedici cihaz) zorunluluğu taşımayan tüm şahıs firmaları ve tüzel müşterilerimiz yararlanabiliyor. Başvurusu Kuveyt Türk şubelerinden yapılan CebimPOS hizmetini, birkaç dakika içerisinde müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz.

dfs

Yukarı