Ana içeriğe atla

bridgestone

MÜŞTERİLERİMİZ ALTIN TRANSFERİNİ SORUNSUZCA GERÇEKLEŞTİRİYOR

11.03.2020 - 12:15

QNB Finansbank Genel Müdür Yardımcısı Enis Kurtoğlu: “Bankamız Altın Transfer Sisteminin ilk üyelerinden biri olup, müşterilerimiz 2018 yılından beri sorunsuzca altın transferi işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.”

Vadeli ve vadesiz olarak açılabilen, birikimlerin altın olarak değerlendirilmesini sağlayan ‘altın hesap’ türleri nasıl açılıyor?

Bankamızda altın hesabı açılışı şubelerimizden, telefon bankacılığımızdan, internet ve cep şubemizden gerçekleştirilebiliyor. Ek olarak, her ay düzenli olarak şubelerimizde altın toplama günleri yapılıyor. Altın toplama günlerinde müşterilerimizin şubelerimize getirdikleri fiziki altınlar yetkili eksperlerce değerlendirilip 24 ayar altın karşılıkları, gram altın olarak müşterilerin altın hesaplarına aktarılıyor.

Avantajları neler?

Altın hesap sayesinde müşterilerimiz fiziki veya kaydi altınlarını çalınma ve kaybolma riski olmaksızın güvenle bankamızda saklayabilirler. Ayrıca diledikleri zaman bakiyelerinin yeterli olması durumunda altın hesaplarındaki gram altınlarını fiziki olarak külçe altın şeklinde de teslim alma imkanları bulunuyor. Altın hesabının bir diğer avantajı ise müşterilerimizin altın transfer sistemine üye bankalardaki hesaplarına transfer yapabilmeleri. Bankamız Altın Transfer Sisteminin ilk üyelerinden biri olup, müşterilerimiz 2018 yılından beri sorunsuzca altın transferi işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Son olarak, dönemsel olarak yaptığımız kampanyalarla müşterilerimiz avantajlı kurlardan faydalanarak gram altın alış işlemi de yapabiliyorlar.

Müşteriler altın hesabı açarken nelere dikkat etmeliler?

Müşterilerin altın hesabı açacakları bankada gram altınlarını külçe altın olarak geri alabilme imkanları var mı diye kontrol etmeleri yararlarına olabilir. Ayrıca altın transferi sistemine üye bankaları tercih etmeleri durumunda, gram altınlarını Türk Lirası’na çevirmeye gerek kalmadan kolayca başka altın hesaplarına transfer yapabileceklerdir.

dfs

Yukarı