Ana içeriğe atla

ayos

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE KOBİ’LERE ODAKLANMAK VE BÜYÜMEK İSTİYORUZ

06.09.2017 - 11:28

“Albaraka Türk Katılım Bankası olarak, KOBİ’lere yönelik çalıştığımız birçok alan bulunmakla birlikte, finansman ihtiyaçlarına ve isteklerine yönelik özel ürünler geliştirmekteyiz” açıklamasında bulunan Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, “Bildiğiniz üzere KGF vasıtasıyla Hazine’nin verdiği destek ciddi talep gördü. Albaraka olarak verdiğimiz KGF destekli finansman hizmetlerinde ciddi bir başarı elde ettik ve önemli rakamlara ulaştık. KGF kredilerinin dışında dış ticaret ürün paketlerimiz, leasing ve DBS, en çok tercih edilen ürünlerimiz arasında yer alıyor” dedi. 

NAKİT AKIŞINDA RAHATLAMA
KOBİ’lere özel hizmetler sunarak ihtiyaçlarını karşıladıklarını dile getiren Utku, “Reel sektöre destek olmayı misyon edinen bir banka olarak KOBİ’lerin hem ülkemiz hem de bankamız için büyük potansiyeller barındırdığına inanıyoruz. Ülke geleceğinde önemli rol üstleneceklerine inandığımız KOBİ’lerimiz ile işbirliğinde olmayı bankamız açısından da faydalı buluyoruz. Bunun nedeni, ana stratejilerimizden biri olan daha geniş kitlelere ulaşma noktasında KOBİ’lerin oluşturacağı fırsattır. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde KOBİ’lere odaklanmak ve büyümek istiyoruz. Bu hedef doğrultusunda KOBİ’lere özel hizmet modeli konusunda çalışmalarımız bulunmaktadır. KOBİ’lerin ihtiyaç duyduğu finansmanları sağlamak için Ar-Ge faaliyetlerimiz de devam etmekte. Ayrıca bağlı bulunduğumuz Albaraka Banking Group’un faaliyet gösterdiği 10’dan fazla ülkede KOBİ’lerimizin ticari faaliyette bulunabilmesi için destekler sunuyoruz” dedi.
 
KGF’DE YAKLAŞIK 2 MİLYAR TL DÜZEYİNDE FİNANSMAN İŞLEMİ 
KGF kapsamında KOBİ’lere sunulan kredi desteğine yönelik bilgiler veren Uyan, “PGS protokolü beraberinde çok fazla değişiklik getirdi. Bankamızın mevcut müşterilerine PGS sürecini ve getirdiği avantajları hızlı bir şekilde anlattık ve süreçten faydalanmalarını sağladık. Böylelikle PGS sistemini müşterisine sunan ilk bankalardan biri olduk ve KGF’de şu ana kadar yaklaşık 2 milyar TL düzeyinde finansman işlemi gerçekleştirdik” dedi.

FİNANSMAN DIŞINDA İHTİYACA YÖNELİK BİRÇOK ÜRÜN VE HİZMET ALBARAKA’DA
“KOBİ’lere yönelik sunduğumuz finansman ürünleri kadar finansman dışında da ihtiyaca yönelik birçok ürün ve hizmet sunmaktayız” açıklamasında bulunan Uyan, “Vadeli mal alan müşterilerimize sunduğumuz Bayi Kart, banka hesap hareketlerinin muhasebe sistemine aktarılmasını sağlayan Muhasebe Entegrasyonu, çok sayıda yabancı para transferi işlemi olan müşterilerin tek dosya ile işlemlerinin kolayca gerçekleştirilmesi için geliştirilmiş bir ürün olan ‘Toplu Döviz Transferi’ örnek verebileceğimiz ürünler arasındadır” dedi ve sözlerine devam etti: “İhracatçı KOBİ’lerin ihtiyaçlarına özel bir ilgi gösterilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda bağlı bulunduğumuz Albaraka Bankacılık Grubu’nun hizmet verdiği diğer ülkelerle iş ilişkisi kurmak ve geliştirmek isteyen müşterilerimize önemli bilgilendirmeler sunuyoruz. Yine buna benzer olmak üzere, KOBİ’lerin dış ticaret işlemleri ile ilgili bilgileri edinebileceği ‘Alo Dış Ticaret Hattı’ ile danışmanlık hizmetinde bulunmaktayız. Ayrıca KOBİ’lerimizin ihtiyaçlarına göre oluşturduğumuz ‘KOBİ Destek’ paketleri ile bu işletmelerimize avantajlar sunmaktayız.”

dfg

Yukarı