Ana içeriğe atla

bridgestone

QNB FİNANSBANK NAKİT YÖNETİMİNDE GENİŞ BİR İŞLEM YELPAZESİ SUNUYOR

11.07.2019 - 17:37

QNB FİNANSBANK KURUMSAL VE TİCARİ BANKACILIK GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ÖMÜR TAN: “NAKİT YÖNETİMİ ÇÖZÜMLERİMİZLE, TAHSİLAT VE ÖDEME İŞLEMLERİNDE MÜŞTERİLERİMİZİN OPERASYONEL YÜKÜNÜ HAFİFLETİYORUZ.”

KOBİ’lere sunmuş olduğunuz nakit yönetimi çözümlerinizden bahseder misiniz?
Nakit yönetimi çözümlerinde uzmanlaşmış portföylerimiz ve bölgelerimizde konumlanmış satış ekiplerimizle, tüm KOBİ müşterilerimize birçok kanaldan hizmet veriyoruz. 
QNB Finansbank olarak sunduğumuz ödeme araçları sayesinde müşterilerimiz tüm ödemelerini gecikmeye düşmeden ve zahmetsizce takip edebilir,  KOBİ’lere özel sunulan internet şubesi ile hem tahsilat hem ödeme işlemlerini hızlıca gerçekleştirebilirler. Müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak birçok tahsilat ürünü ve vadeli alacaklarını daha pratik ve etkin bir şekilde yönetmesini sağlayan Doğrudan Borçlandırma Sistemi (DBS), Tedarikçi Finansmanı gibi kredi ürünleri de Nakit Yönetimi ürün gamında yer alıyor.  
Bunların yanı sıra tedarikçi finansmanı ürünümüze farklı bir kullanım çeşidi yaratmak üzere Mayıs ayı içinde diğer bankalarda muadili olmayan e-fatura teminatlı kredi ürününü kullanıma sunduk. QNB eFinans ile entegre çalışan sistemimiz sayesinde, teminat havuzunun e-faturalar ile düzenli beslenmesini sağlıyor, fiziki evrak sirkülasyonunu ortadan kaldırmış oluyoruz. Böylece tedarikçiler ticari döngülerinden teminat yaratma fırsatı imkanına kavuşuyorlar. 
Nakit yönetimi çözümlerimiz arasında önemli yeri olan web tabanlı uygulamamız Finans Yıldızı ile müşterilerimiz, toplu ödeme ve tahsilat işlemlerine ait bilgileri otomatik olarak bankamıza aktarabiliyor ve işlem akıbetlerini raporlayabiliyor. Böylece, nakit akışını tek bir portal üzerinden pratik yöntemlerle yönetmek isteyen müşterilerimiz Finans Yıldızı’nı kullanarak zaman ve maliyet kazancı sağlıyorlar. 

KOBİ’lere bu çözümlerle nasıl tasarruflar sağlanıyor?
Müşterilerimize sunduğumuz profesyonel Nakit Yönetimi çözümlerimizle, tahsilat ve ödeme işlemlerinde müşterilerimizin operasyonel yükünü hafifletip, maliyetini azaltarak verimliliği artırıyoruz ve işlem hatası olasılığını en aza indiriyoruz. 
Özellikle son dönemde banka olarak proje bazlı çalışmalara odağımızı artırdık. Bu doğrultuda, müşterilerimize nasıl bir katma değer sağlayabileceğimizi analiz ediyor ve birebir çözümler üretiyoruz. Güçlü teknolojik altyapımız ve “Finansçı” kimliğimiz sayesinde,  firmalarımızın taleplerine hızlı ve kolayca cevap verebilecek esnekliğe sahip bir bankayız. Müşterilerimizin, daha kolay, kaliteli ve etkin hizmet almasını sağlayarak, her işlemini zorlanmadan takip edip sonuç alabildiği bir “ banka” olma yönünde çözümler üretiyoruz.

Bankanızın nakit yönetimi uygulamaları hakkında bilgi alabilir miyiz?
Dijital kanallarımız nakit yönetimi konusunda geniş bir işlem yelpazesi sunmakla beraber özellikle tüzel bankacılıkta dijital dönüşüm denildiğinde iştirakimiz QNB eFinans’ın sunmuş olduğu e-dönüşüm ürünlerine entegre bankacılık ürünlerimiz ön plana çıkıyor. Bugün QNB eFinans’tan hizmet alan müşterilerimiz, e-faturalarını teminat göstererek avantajlı faiz oranları ile kredi kullanabiliyor; Finans Yıldızı üzerinden e-faturalarını toplu ödeme için bankaya aktarabiliyor ve tüzel internet şubemizden e-faturalarını görüntüleyebiliyorlar. 
Tüm bu çalışmalara ek olarak bankamız, KOBİ’lerin dijital dönüşüm sürecinde müşterilerimize daha profesyonel hizmet sunabilmek, yeni ürün ve projelerle ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve dönüşüm süreçlerinde KOBİ’lerimizin yanında yer almak için bu iş özelinde odaklanmış yeni bir ekibi Temmuz ayında hayata geçiriyor.

dfs

Yukarı