Ana içeriğe atla

bridgestone

TİCARİ FAALİYETLERİNİZ İÇİN NAKİT AKIŞI YÖNETİMİ ÇOK ÖNEMLİ

11.07.2019 - 17:50

YAPI KREDİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI SERKAN ÜLGEN: "YAPI KREDİ OLARAK ÜLKEMİZ EKONOMİSİNİN CAN DAMARI ESNAF VE KOBİ’LERİ DESTEKLEMEK, ONLARIN TİCARET HAYATLARINA YARDIMCI OLMAK ÖNCELİKLERİMİZİN BAŞINDA GELİYOR"

Bankanızın nakit yönetimi uygulamaları hakkında bilgi alabilir miyiz? 
Türkiye’nin dijital bankası olma anlayışımız doğrultusunda dijital kanallarımızı müşterilerin nakit akışını en iyi şekilde takip edebileceği, işlemlerini hızlı ve kolaylıkla yapabileceği şekilde tasarlıyoruz.
Müşterilerimiz Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi ve Yapı Kredi Mobil üzerinden yurt içi ve yurt dışı tedarikçi ödemelerini kolayca yapabildikleri gibi aylık ödeme planlarını da görüntüleyebiliyorlar. Fatura, vergi ve SGK ödemelerini otomatik ödeme talimatı vererek gerçekleştirebiliyorlar. Finansman ihtiyaçları için kredi kullanımlarını dijital kanallarımız üzerinden karşılayabiliyorlar. 
POS Avans ürünümüz ile Kurumsal İnternet Şubesi, Yapı Kredi Mobil ve tüm şubelerimiz aracılığıyla verilecek tek bir talimatla müşterilerimizin POS alacaklarını vadesini beklemeye gerek kalmadan ödemelerinde kullanmalarına olanak tanıyoruz. Bu sayede blokede bekleyen POS alacaklarının hızlı ve kolayca ekonomiye kazandırılmasını sağlıyoruz.
Tahsile çek ve senet veren müşterilerimiz için oluşturduğumuz elektronik çek sistemi ile bankamıza tahsilat için teslim edilen çeklere ait bilgilerin elektronik ortamda alışverişini sağlıyoruz. Aynı şekilde müşterilerimiz, bu çeklere ait tahsilat bilgilerini otomatik olarak muhasebeleştirilebilir halde alabiliyorlar.
Müşterilerimize bankacılık işlemleri ile ilgili hesap bilgilerini, elektronik ortamda, hatasız bir şekilde ulaştırıyoruz. 
Muhasebe entegrasyonu hizmetimizle, bankamızdan yapılan işlemlerin muhasebe yazılımıyla uyumlu olarak gerçekleştirilmesini sağlayacak özel formatlar oluşturuyoruz. Bu servisler ile müşterilerimizin gerçekleştirdiği bankacılık işlemlerini otomatik olarak hızlı ve hatasız şekilde kendilerine ulaşmasını sağlıyoruz. 
Tedarikçi Finansmanı ürünümüzle, kurumsal firmalara mal ve hizmet sunan tedarikçi firmalara ileri vadeli alacaklarına karşılık finansman ve tahsilat kolaylığı sunuyoruz. Bu sayede, tedarikçi firmalar hızlı ve kolay finansman imkanına dijital kanallarımızın sağladığı kolaylık ve operasyonel rahatlık ile ulaşırken ödeme akışı da otomatize edilmiş oluyor.  Benzer şekilde Doğrudan Borçlandırma Sistemi ürünümüzle, KOBİ’lerin bayilik ilişkisi içerisinde olduğu ana firmalara yapacakları ödemeleri otomatik olarak ve finansman imkanı ile birlikte gerçekleştiriyoruz. 

Nakit yönetimi çözümlerinin KOBİ’ler için nasıl avantajları var?
Sunduğumuz nakit yönetimi çözümleri ile müşterilerimiz hesaplarını anında görüntüleyebiliyor ve yakından takip edebiliyor. Böylece, nakit akışlarını düzenlerken hızlı aksiyon alabiliyor ve zamandan tasarruf edebiliyorlar. KOBİ Bankacılığı paketlerimiz ile müşterilerimize bankacılık işlemlerini tek bir ücret ödeyerek gerçekleştirme imkanı sunuyoruz. Çam ve Sedir paketlerimizle yoğun ve orta yoğunlukta bankacılık işlemlerine sahip KOBİ’lerimiz, internet ve telefon bankacılığında ücretsiz EFT ve havale, hesap işletim ücreti muafiyeti, nakit destek kredisinde özel fiyatlama, üye işyeri aidatı muafiyeti gibi çeşitli avantajlardan yararlanıyor. İşlem yoğunluğu daha az olan müşterilerimiz Defne, turizm sektöründe faaliyet gösteren müşterilerimiz Palmiye paketlerimiz ve tarım sektöründeki müşterilerimiz de Nar paketlerimizle farklı avantajlardan faydalanıyor. Dış ticaret yapan KOBİ’lere yönelik olan Sedir Dış Ticaret paketlerimizi yapılan işlem yoğunluğuna göre mini ve maksi seçenekleriyle sunuyoruz. Bu paketlerimiz firmalara ithalat ve ihracat işlemlerinden doğan farklı masraf ve komisyonlarda önemli avantajlar sağlıyor.

dfs

Yukarı