Ana içeriğe atla

apti

TÜRKİYE İŞ BANKASI OLARAK NAKİT YÖNETİMİNDE DİJİTALLEŞMEYE ODAKLANDIK

11.07.2019 - 17:35

TÜRKİYE İŞ BANKASI GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ŞAHİSMAİL ŞİMŞEK NAKİT YÖNETİMİ ÇÖZÜMLERİ HAKKINDA KONUŞTU.

Türkiye’nin Bankası olarak nakit yönetimi hizmetlerimizi sunarken yaklaşımımız, bilgi teknolojisinin olanaklarını kullanarak müşteriye özel, işlevsel, zaman ve maliyet tasarrufu sağlayacak çözümler geliştirmek, bu yolla müşterilere daha kaliteli ve etkin hizmet sunarak müşteri memnuniyetini en üst düzeye taşımaktır.

NAKİT YÖNETİMİ HİZMETLERİ İLE RİSKLERİNİZ KONTROL ALTINDA
Havale, EFT, serbest döviz transferi, peşin ve mal mukabili ithalat işlemleriyle maaş ve SGK primi ve vergi ödemelerinin dosya otomasyonu uygulaması üzerinden otomatik olarak yapılmasına olanak sağlayan Nakit Yönetimi Dosya Otomasyonu uygulamamız, müşterilerin işlemlerinin hızlı ve hatasız bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak sağlıyor ve müşteri tercihlerine uygun olarak işlemlerin müşteri tarafından dijital kanallardan onaylanmasına imkan veriyor. Bu şekilde gerçekleştirilen işlemlerin akıbet bilgileri anında iletiliyor. Hem dosya oluşturma hem de gerçekleşen işlemleri muhasabeleştirme adımlarında bankacılık işlemleri muhasebe sistemlerine entegre edilebiliyor, süreçlerin uçta uca dijitalleştirilmesi mümkün oluyor. 

E-MAAŞ ÖDEME UYGULAMASI
E-Maaş Ödeme uygulamamız ile müşterilerimiz tüm maaş ödeme işlemlerini güvenli ve kontrollü bir şekilde otomatik olarak gerçekleştirme imkanına sahip oluyor, işlemler daha hızlı gerçekleşiyor. Dosya transferini sadece firmanın yetkilendirdiği kişiler yapabilirken, ileri güvenlik uygulaması sayesinde müşterilerimizin ilettikleri ödeme talimatları ile e-ortamda paylaştıkları verilerin uyumluluğu kontrol edilebiliyor. 
Müşterilerimizin İş Bankası’nı dış ticarette de iş ortağı olarak görmelerini sağlamak ve e-ticaret sitelerine indirimli üye olabilmeleri için T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından onay verilen e-ticaret firmaları ile işbirlikleri gerçekleştiriyoruz.  

DHGATE İLE İŞ BİRLİĞİ
KOBİ’lerin işlerini büyütmelerine destek olmak amacıyla, dünyanın en etkin e-ticaret platformlarından olan DHgate ile iş birliği yaptık. 2019 yılı itibariyle 22 milyon kayıtlı alıcı ile toplamda 230 ülke ve bölgede faaliyet gösteriyor. Bu iş birliği ile KOBİ’lerin ihracat hacimlerinin artmasına, eriştikleri pazarların sayısının çoğalmasına, henüz ihracat yapmayan ancak bu potansiyele sahip firmaların ihracata başlamasına İş Bankası olarak destek veriyoruz. Bu anlaşma çerçevesinde müşterilerimize, e-ticaret yıllık üyelik bedelinde yüzde 15 indirim ve taksit imkânlarının yanı sıra, kadın girişimci müşterilerimize avantajlı üyelik paketleri sunuyoruz. 
30 Ağustos 2019 tarihine kadar portala üye olan müşterilere ise 3 ay ücretsiz üyelik hediye edilecek. Ayrıca DHgate portalında ilk defa Çin dışındaki bir ülkeden satıcıların yer alması sağlanarak Çin-Türkiye arasındaki ticari işbirliğinin gelişmesine fırsat yaratılıyor.
Yurt dışı gümrük ve konşimento bilgilerine dayalı, ithalatçı-ihracatçı veri tabanı sitesi Trade Atlas, firmalara dinamik ve akıllı web siteleri, e-ticaret alt yapısı, iç ve dış müşterilere erişim, e-katalog sağlayan veri tabanı olan Globalpiyasa ve ihracatçı şirketlere pazar araştırması verileri ve doğrudan müşteri ile temas hizmeti sunan TurkishExporter ile gerçekleştirdiğimiz işbirlikleriyle müşterilerimize paketler ve üyelikler kapsamında indirimler ve bazı avantajlar sunuyoruz.

ghjjh

Yukarı