Ana içeriğe atla

bridgestone

VAKIFBANK MOBİL BANKACILIK UYGULAMASINI YENİLEDİ

21.01.2019 - 14:04

VAKIFBANK, MÜŞTERİ DENEYİMİNE VERDİĞİ ÖNEMLE TALEPLERİ DAHA ETKİN KARŞILAYABİLMEK İÇİN MOBİL BANKACILIK UYGULAMASINI BAŞTAN AŞAĞI YENİLEDİ. VAKIFBANK GENEL MÜDÜR YARDIMCISI İLKER YEŞİL, “MOBİL BANKACILIK UYGULAMAMIZI YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLERLE GELİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ.” DEDİ.

Dönüşüm sürecinin merkezine ‘dijitalleşme’yi koyan Vakıfbank, çağdaş bankacılık anlayışına uygun inovatif çözümlerle müşterisinin ‘yanındaki güç’ olmayı sürdürüyor. Bu amaçla Vakıfbank, 3,5 milyona yakın kullanıcısı bulunan mobil bankacılık uygulamasını ‘müşteri odaklı’ yaklaşımıyla güncelledi. Yeni uygulama, kullanıcıların daha hızlı ve rahat işlem yapabilmelerine imkân tanıyor.
VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı İlker Yeşil, “Dijitalleşen müşteri, tüm finansal hizmetleri, dijital kanallardan hızlı, kolay, her an ve her yerden almak istiyor. ‘Mobil bankacılık’ şüphesiz dijital bankacılık anlayışının en önemli kanallarından biri. Özellikle işlem sayısı ve çeşitliliği bakımından sektörün en iddialı uygulamalarından biri olan Vakıfbank Mobil’i tamamen yenileyerek müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz. Müşterimizin ‘yanındaki güç’ olma sorumluluğumuzla 3,5 milyona yakın kullanıcısı bulunan Mobil Bankacılık uygulamamızı sürekli olarak yenilikçi çözümlerle geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

VAKIFBANK’TAN TEK TIKLA GÜVENLİ ÖDEME
Vakıfbank ayrıca, mobil bankacılık uygulamasına Masterpass özelliği ekleyen ilk banka oldu. Uygulama üzerinden Mastercard ve Visa kartlarının Masterpass’e kaydedilmesiyle müşteriler, kart bilgilerini satıcılarla paylaşmadan hızlı ve güvenli bir şekilde online alışveriş yapabiliyor.
Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı İlker Yeşil, “Mobil bankacılık uygulamamızı sürekli olarak yenilikçi çözümlerle güncelliyoruz. Bu yönde attığımız adımlardan biri olan ve sektörde bir ilk olarak öne çıkan ‘Masterpass’ özelliği de müşterilerimize büyük kolaylık sağlıyor. Bu sayede kullanıcılarımız kart bilgilerini uygulamaya bir kez yükledikten sonra online alışveriş site ve uygulamalarında kart bilgilerini paylaşmadan hızlı ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabiliyor. Aynı zamanda Masterpass’e üye işyerleri için de önemli bir çözüm sunmuş oluyoruz.” şeklinde konuştu. 
Vakıfbank Mobil Bankacılık uygulamasında yer alan Masterpass dijital ödeme özelliğiyle kullanıcıların kart bilgileri, Mastercard ve Vakıfbank altyapısı içinde güvenli bir şekilde saklanıyor. Kullanıcılar, Masterpass logosu olan işyerlerinde önceden sisteme kaydettikleri kartlarıyla mağazalarda hızlı ve kolay bir şekilde ödeme yapabiliyor. Türk bankacılık sektöründe, Masterpass’e kart ekleme özelliği sadece Vakıfbank Mobil Bankacılık uygulamasında bulunuyor.

VAKIFBANK MOBİL BANKACILIK 2.0 SÜRÜMÜNDE YER ALAN YENİ ÖZELLİKLER
-QR kod ile ATM’lerden para çekme ve yatırma
-POS cihazlarında kredi kartı olmadan kartsız işlem yapma 
-Piyasa Bilgileri bölümü ile ‘Trade Online’ uygulamasına doğrudan geçiş
-‘Cepte Kazan’ uygulaması ile kart kampanyalarını takip edip katılım sağlama
-Hesap, kart ve yatırım bilgilerini doğrudan ana sayfadan görebilme 
-Hesap ve kart detaylarının altındaki hızlı işlem butonlarıyla en sık yapılan işlemlere kısa yoldan erişim 
-e-Devlet ve Vakıf Emeklilik sistemine doğrudan erişim 
-Yenilenmiş ‘Hesap Hareketleri’ ekranı
-Kredi Kartları sayfasında dönem içi hareket, provizyonda bekleyenler, ekstre ve taksit işlemlerinin birlikte görüntülenmesi
-Grafikle desteklenen ‘Varlıklarım’ menüsü
-Tek menüde toplanan kayıtlı para transferi ve ödeme işlemleri
-Uygulama içinde profil fotoğrafı oluşturma

dfs

Yukarı