Ana içeriğe atla

bridgestone

VAKIFBANK’TAN KOBİ’LERE 1 MİLYAR TL’LİK YENİ KAYNAK

14.03.2019 - 10:49

VAKIFBANK, YURT DIŞINDAN TEMİN ETTİĞİ UZUN VADELİ YENİ KAYNAĞI İMALATÇI VE İHRACATÇI KOBİ’LERİN KULLANIMINA SUNDU. YILLIK CİROSU 25-40 MİLYON TL OLAN VE ‘YERLİ MALI BELGESİ’ BULUNAN İMALATÇI VE İHRACATÇI KOBİ’LER, 6 AY ÖDEMESİZ DÖNEM, 60 AY VADE VE AYLIK YÜZDE 1,45 FAİZLE KREDİ KULLANABİLECEK.

VakıfBank, Türkiye ekonomisine katma değer sağlayan imalatçı ve ihracatçı KOBİ’lerin nakit ihtiyacına çözüm üretmek amacıyla ‘Katma Değer Üreten İmalatçı-İhracatçı Kredisi’ kampanyası başlattı. Uluslararası sermaye piyasalarını en aktif kullanan Türk bankası olan VakıfBank, ipotek teminatlı menkul kıymet (covered bond) programı kapsamında temin ettiği uzun vadeli yeni kaynağı, bu kampanya ile KOBİ’lerin kullanımına sundu.
Kampanya ile ilgili açıklamada bulunan VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, KOBİ’lerin Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğuna dikkat çekerek “Katma Değer Üreten İmalatçı-İhracatçı Kredisi’nden yıllık cirosu 25-40 milyon TL olan ve ‘Yerli Malı Belgesi’ne sahip imalatçı/ihracatçı şirketler faydalanabilecek. İşletmeler 6 ay ödemesiz dönemli 60 aya kadar vadeyle aylık yüzde 1,45 faiz oranıyla bu krediyi kullanabilecek.” dedi.

KOBİ DEĞER KREDİSİ’NDE EN AKTİF BANKALARDAN BİRİYİZ
Özcan, 2016’da kurdukları konut kredilerine dayalı ipotek teminatlı menkul kıymet (covered bond) programı kapsamında yurt içine ve yurt dışına Euro ve TL cinsinden çok başarılı ihraçlar gerçekleştirdiklerini ve bu alanda Türkiye’de lider konumda olduklarını dile getirdi. Yeni Ekonomi Programı’nda üretim ve ihracat alanında yüksek katma değerli ürünlerin payının artırılmasının önemli bir rolü olduğuna da işaret eden Özcan, şunları söyledi: “Milli ekonomimizin dönüşüm sürecinde KOBİ’lerimize her türlü desteği vermeye devam ediyoruz. Kısa süre önce Hazine ve Maliye Bakanlığı öncülüğünde 13 bankanın katılımıyla oluşturulan KOBİ Değer Kredisi’nde de en aktif bankalardan biriyiz. Yeni kampanyamızla da imalatçı ve ihracatçı KOBİ’lerimize önemli bir destek sağlayacağız. Kredi kampanyalarımızın yanı sıra her türlü finansal ihtiyaçlarında KOBİ’lerimizin yanındaki güç olmaya devam edeceğiz.”

dfs

Yukarı