Ana içeriğe atla

bridgestone

VERİMLİ VE KÂRLI KULLANIM

16.09.2019 - 15:40

VAKIF KATILIM OLARAK LEASING FİNANSMANLARINA BÜYÜK ÖNEM VERDİKLERİNİ BELİRTEN VAKIF KATILIM GENEL MÜDÜRÜ İKRAM GÖKTAŞ,
 ‘‘KOBİ'LERE 60 AYA KADAR VADE İMKANI İLE NAKİT AKIŞLARINA UYGUN ÖDEME PLANI OLUŞTURARAK TERCİHE GÖRE TL, DOLAR VE EURO PARA BİRİMLERİ BAZINDA, PİYASAYA GÖRE REKABETÇİ MALİYET AVANTAJLARI SUNUYORUZ.’’ DİYE KONUŞTU.

Leasing’in iş hacmi içinde KOBİ'lerdeki yeri nedir ve leasing KOBİ’lere ne sağlar?
Ülkemizdeki şirketlerin yaklaşık yüzde 90’ı KOBİ’lerden oluşuyor. Ülke ekonomisine katma değeri yüksek olan ve hızlı bir şekilde gelişim gösteren KOBİ’ler faaliyetlerini büyütmek için yatırım yapmaya, dolayısıyla da orta ve uzun vadeli finansmana ihtiyaç duyuyorlar. İşletmeler; orta ve uzun vadeli bir finansman yöntemi olan leasing ile makina, fabrika ve teknolojik alt yapı yatırımlarını satın almak yerine kiralama yapabilir, bu sayede kaynaklarını ticari faaliyetlerinde daha verimli ve kârlı kullanma imkanına sahip olurlar. 

KOBİ’lere özel avantajlı leasing paketlerinizden bahseder misiniz? 
Vakıf Katılım olarak leasing finansmanlarına büyük önem veriyoruz. Ülkemizdeki büyüme potansiyeli yüksek olan KOBİ’lerin yatırım ihtiyaçları için Özel Avantajlı Leasing Paketleri hazırladık. 60 aya kadar vade imkanı ile nakit akışlarına uygun ödeme planı oluşturarak tercihe göre TL, Dolar ve Euro para birimleri bazında, piyasaya göre rekabetçi maliyet avantajları sunuyoruz. Paket kapsamında olan leasinge, konu ürünün sigortası için de özel fiyatlama yapıyoruz. Leasing All Risk sigortasıyla, kiraladığımız varlık için en düşük muafiyet ve en geniş teminatlar sunuyoruz. Ayrıca alanında uzman kadromuzla birlikte tüm operasyonel süreçleri hızlı bir şekilde tamamlayarak finansman sürecini eksiksiz tamamlıyoruz. 

KOBİ’ler neden leasing paketlerini tercih etmeli?
KOBİ'lerin, leasing finansman yöntemini tercih etmelerinin en önemli nedeni yüzde 100 finansman olanağı ile nakit akışlarına en uygun esnek ödeme planını tercih ederek, yatırımlarını gerçekleştirme imkanına sahip olabilmeleridir. Firmalar sabit kira ödemeleri ile geri ödeme planı oluşturup, yatırımın süresi boyunca fiyat dalgalanmalarından etkilenmezler. Bunun yanında, maliyet ve teminat avantajı, vergi avantajı, yeniden değerleme ve amortisman ayırma imkanı ve yatırım teşviklerinden yararlanma gibi birçok avantaj sağlıyor. 

dfs

Yukarı