Ana içeriğe atla

bridgestone

HEDEFİMİZ DÜNYA MARKASI OLMAK

13.11.2019 - 09:37

Gelecek hedefleri hakkında bilgiler veren Neo Barısta Genel Müdürü Umut Evren Korkmaz, “İthal ürünlere mecbur kalmayacak şekilde, baristaların ihtiyacına yönelik temel ürünlerimizi piyasaya çıkarttık ve geliştirmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Neo Barista kuruluşu hakkında bilgi verir misiniz?
2010 yılında kurulan ana firmamız, 2018 senesi ikinci yarısı itibariyle kahve sektöründe de faaliyet gösterme kararı almış ve NEO Barista markasını yaratmıştır. Kahve Makinesi temizliği alanında Türkiye’de yerli bir markanın olmayışı, bu alanda ithal ürünlere bağlı olunması, bizi bu alanda üretim yapmaya teşvik etmiştir.

Ürün gruplarınız nelerdir?
Neo Barista serisi, her türlü kahve makinesinin temizlik ve bakım ihtiyacına yönelik temel ürünlerden oluşmaktadır. Hem profesyonel, hem de ev tipi espresso, kahve makineleri için temizlik ve bakım ürünleri üretmekteyiz.
Neo Barista Espresso Makinesi Temizleyici Toz, Neo Barista Espresso  Makinesi Temizleyici Tablet, Neo Barista Süt Sistemi Temizleyici, Neo Barista Kireç Çözücü ve Neo Barista Kahve Öğütücü Temizleyici bu serideki temel ürünlerimiz.  Aynı zamanda baristaların işini kolaylaştıracak genel yüzey temizleyici ve metal yüzey temizleyici ve parlatıcı gibi ürünlerimiz de var. 

Müşteri memnuniyetini sağlamak adına uyguladığınız stratejiler bahseder misiniz?
Yeni kurulan bir marka olarak müşterilerin geri dönüşü bizim için çok önemli. Ürünlerimizi satın alan her müşteri ile birebir irtibata geçiyoruz. Ürünlerle ilgili fikirlerini alıyoruz. Hızlı bir şekilde tedariğini sağlıyoruz. Bizim için her müşteri aslında bir çözüm ortağı. Baristalar en büyük müşteri kitlemiz. Sık sık ziyaret edip, düşüncelerini alıyoruz. 

Türkiye de yeni bir markasınız, gelecek hedefleriniz nelerdir.?
Bizler de bu sektörde faaliyet gösteren kahve tedarikçilerine, uygun fiyatlı, kolay erişilebilir, etkili ürünlerle destek olmayı hedefliyoruz. Yeni ürünler yaratmak ve rekabet gücümüzü artırmak için AR-GE’ye önem vererek, innovasyon anlayışı ile çalışmaya devam edeceğiz.  
Ürünlerimizle, daha lezzetli kahve yapımını ve espresso makinelerinin ömrünü uzatmayı hedeflemekteyiz. İthal ürünlere mecbur kalmayacak şekilde, baristaların ihtiyacına yönelik temel ürünlerimizi piyasaya çıkarttık ve geliştirmeye devam edeceğiz.
Şimdiye kadar 4 ülkeye ihracat yaptık, bu sayıyı gittikçe arttırıp, dünyaca tanınan bir marka olmayı hedefliyoruz. 

dfs

Yukarı