Ana içeriğe atla

bridgestone

KAHVE TADIM GÜNLERİ

13.11.2019 - 09:48

22 Ekim’de Kadıköy CoffeetopIa Çiftehavuzlar şubesinde gerçekleşen Kahve Tadım Günleri etkinliği kahve severleri bir araya getirdi. Kahve Tadım Günlerinin eğitime gelen misafirlere sağladığı faydalar hakkında konuşan CoffetopIa Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Başaran, “Zincir Kahve Markaların kahvelerindeki avantaj ve dezavantajlar.  Kahveyi evde nasıl saklamalı? nasıl demlemeli? Tek bir kahvemizden nasıl farklı tatlar elde edebiliriz? gibi konuları irdeliyor ve anlatıyoruz.” diye konuştu.

AKADEMİK BİLGİLER

Kahve Tadım Günleri hakkında bilgi verir misiniz?
Türkiye’de ve yurt dışında kahve tadımları genelde basit bir prosedür, olması gereken parametrelere uymadan cafeler tarafından kendi kahvelerini tanıtmak amacıyla düzenlenmektedir. Biz ise Coffeetopia’da misafirlerimize akademik bilgiler ve parametrelerle, nasıl ve neden sorularına cevap veriyor, sadece bizim kahveleri değil, piyasadan da kahveler seçerek tadım esnasında dikkat edilmesi gereken konulara değiniyoruz. 

3 GÜNDE 19 FARKLI SINAV

Teorik ve pratik bilgiye dayanan Kahve Tadım Eğitimi nasıl geçti?
Bizler Kahve Tadım kurslarına (Coffee Quality Institute) gittiğimizde 25 saatlik bir müfredat ve ardından da 3 gün boyunca 19 farklı sınavdan geçiriliyoruz. Coffeetopia’da ise bu CQI’nın müfredatından kısımlar seçerek 3 saatlik Workshop’a indirgiyoruz. Bu 3 saat hem misafirlerimiz, hem de bizler için yorucu, ancak aynı zamanda da çok zevkli geçiyor.

KAHVEYİ EVDE NASIL SAKLAMALIYIZ

Kahve Tadım Günleri, eğitime gelen misafirlerinize ne gibi faydalar sağlayacak?
İyi ve kötü kahve ile taze ve bayat kahve nasıl ayırt edilir gibi gündelik konulara değiniyoruz. Zincir Kahve Markaların kahvelerindeki avantaj ve dezavantajlar. Kahveyi evde nasıl saklamalı? Nasıl demlemeli? Tek bir kahvemizden nasıl farklı tatlar elde edebiliriz? Gibi konuları irdeliyor ve anlatıyoruz. 

dfs

Yukarı