Ana içeriğe atla

bridgestone

YENİ HEDEFİMİZ 200 ŞUBE

13.11.2019 - 09:57

Tarihi Ortaköy Kumpircisi sahibi Melih Kıymaz, “Şu an 148 şubemiz var. Bizim 100 şube açma hedefimiz vardı ama bunun üzerine çıktık. Geçirdiğimiz süre zarfında çok çalışarak şube sayımızı 148’e yükselttik. Ekibimizi güçlendirdik, personel istihdam sayımızı arttırdık.” diye konuştu.

Melih Bey, Tarihi Ortaköy Kumpircisi hakkında bilgi verir misiniz?
Tarihi Tarihi Ortaköy Kumpircisi, Hacı Melik Güzelaydın, Beşiktaş Tarihi Ortaköy’de açtığı bu restoranla Türk halkını kumpirle tanıştırmıştı. Tabii biz markayı gördük ve hoşumuza gitti. Satın alarak markayı daha çok büyütmek istedik. Ben,  4 yıl önce firmayı satın aldım. Şu an Türkiye’nin her yerinde şubemiz var. Hem ciro olarak hem şube sayısı olarak ‘Pazar Lideri’ unvanına sahibiz. 

Şu an kaç şube ile faaliyet gösteriyorsunuz? Yıl sonunda 100 şube hedefiniz vardı. Bunu gerçekleştirebildiniz mi?
Şu an 148 şubemiz var. Evet, 100 şube açma hedefimiz vardı ama biz bunun üzerine çıktık. Geçirdiğimiz süre zarfında çok çalışarak şube sayımızı 148’e yükselttik. Ekibimizi güçlendirdik, personel istihdam sayımızı arttırdık.    Şu an tadilatta olan şubelerimiz var. Yıl sonunda şube sayımızı 200’e yükselterek, Ar-Ge ve reklam çalışmalarımıza devam ederek büyümeyi hedefliyoruz.

Franchise şartlarınız nelerdir?
Kazandıran bir iş modeli, başarısını kanıtlamış ve risksiz franchise modeli ile karşınızdayız. Şuan verimlilik almak ve daha çok büyümek adına yürüttüğümüz kampanyalarımız var. İstanbul içi için 55 bin + KDV toplam 65 bin TL’ye bütün demirbaşları veriyoruz. Anahtar teslim inşaatı yapıyor, personellerinizi biz yetiştiriyoruz. Müşterilerimize sadece kasaya oturmak kalıyor. 
İstanbul dışı ise 35 bin + KDV toplam 45 bin TL’ye bütün demirbaşları veriyoruz. Kumpir fırını, waffle makinası,  kumpir meze dolabı, dondurma dolabı, çay kazanı, kahve makinası, katı meyve sıkacağı, önlükler ve çatal bıçak takımlarını yani büyük küçük bütün ekipmanları veriyoruz.  

Bayim olur musun? Fuarından beklentileriniz nelerdir?
Biz Tarihi Ortaköy Kumpircisi olarak Bayim olur musun? Fuarına ilk defa katılıyoruz. Bizim minimum ayda 10 şube açma hedefimiz var. Fuarda çok başarılı kurumsal firmaları gözlemledik ne yaptıklarını inceledik. Katılımcılar ile tanışma imkanımız oldu. Gelecek sene tabii ki arkadaşlarımın tecrübelerinden faydalanarak daha iyi koşul ve şartlarla müşterilerimiz karşısına çıkacağız. 

dfs

Yukarı