Ana içeriğe atla

ayos

Belediye Evleri kentsel dönüşümle ‘Çankaya’ oluyor

10.05.2017 - 13:53

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan Belediye Evleri Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ruhsat tarihinden itibaren 24 ay içerisinde tamamlanacağını söyledi. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, vatandaşların talebiyle Belediye Evleri Mahallesi adının da Çankaya Mahallesi olarak değiştirileceğini kaydetti.

4 yıl içerisinde 7 bin 200 konut ve iş yerinin ölçümlerinin tamamlandığını kaydeden Çetin, 107 hektarlık alanın zemin etüdünü yaptıklarını ve taşınmazların değerlendirmelerini tamamladıklarını kaydetti.
Bölge halkının taleplerine göre anketler yaptıklarını ve sonuçlara göre projenin hazırlandığını bildiren Çetin, mevcut konutları 11 farklı tip olarak ayırdıklarını ve hak sahiplerini 15 gün içerisinde davet ederek karşılıklı görüşmelere başlanacağını ifade etti.
Kentsel dönüşüm projesinin etaplar halinde yapılacağına değinen Çetin, ruhsat tarihinden itibaren en fazla 24 ayda yapıların vatandaşlara teslim edileceğini anlattı. Bu süreçte hak sahiplerinin tamamına taşına ve 700-800 lira arasında kira yardımı yapılacağını da vurgulayan Çetin, “Belediye Evleri Kentsel Dönüşüm Projesiyle, yaşanabilir, çağdaş ve Türkiye’nin en güzel yaşam alanlarından birini oluşturacağız. Bölge halkımızı kalkındıracağız. Bu projeyle meydana gelecek tüm değer artışlarının getirisini halkımıza, yani sizlere yansıtacağız. Bu aşamadan itibaren sözleşme çalışmalarımız başlayacak. Sözleşme çalışmalarımız devam ederken, dünya çapında Adana’ya yaraşır sizlerin hak ettiği bir projeyi geliştiriyor olacağız. Ulusal ve uluslararası marka firmalar tarafından geliştirilecek projemiz Adana’nın incisi olacak. Bu proje ile Adana’da örnek bir kent oluşturuyoruz” şeklinde konuştu.

dfg

Yukarı