14 Haziran 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Spor

GİOVANNİ GUİDETTİ’NİN KADERİ BELLİ OLUYOR!

Büyük beklentilerle FIVB Kadınlar Dünya Şampiyonası’na başlayan Filenin Sultanları çeyrek finalde ABD ile oynamış ve mücadeleden 3-0 yenik ayrılmıştı. Milliler bu sonuçla turnuvaya veda etmişti. Bu sonuç sonrası Guidetti’nin geleceği tartışılırken flaş bir gelişme yaşandı. İşte detaylar…

Büyük beklentilerle FIVB Kadınlar Dünya Şampiyonası’na başlayan Filenin Sultanları çeyrek finalde ABD ile oynamış ve mücadeleden 3-0 yenik ayrılmıştı. Milliler bu sonuçla turnuvaya veda etmişti. Ayrıca Milli Takım yaz aylarında Milletler Ligi’nde de mücadele etmiş ve Sırbistan’a yenilerek turnuvayı dördüncü tamamlamıştı.

GÖZLER GUİDETTİ’YE ÇEVRİLDİ

Şimdi ise gözler A Milli Voleybol Takımı’nın başantrenörü Giovanni Guidetti’ye çevrildi. Bir kesimin artık Guidetti ile yolların ayrılması gerektiğini düşünürken, diğer tarafta ise Guidetti ile devam edilmesinin doğru olduğunu düşünüyor. 

BAŞKAN ÜSTÜNDAĞ: ‘YAKIŞMAYAN BİR VOLEYBOLDU’

ABD maçından sonra Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ “Milli Takıma yakışmayan bir voleyboldu. Biz mücadelemizi maalesef ki veremedik” demiş ve yenilginin ardından konuyla ilgili olarak da ” Herkes çok üzgün. Nerede ne yapılması gerektirirse biz onu yaparız. Öyle birilerinin demesiyle bir şeyler yapmayız. Türk voleybolunun faydasına olan şeyleri yaparız” ifadelerini kullanmıştı. Giovanni’nin aldığı eleştiriler içinde “Evet Giovanni bu turnuvada çok eleştiri aldı. Alabilir” demişti.

GUİDETTİ’YE GÖNDERME: BURADAN ÇIKMAMIZ GEREKİRDİ

Alınan sonucun sonrasında ise özeleştiri yapan Üstündağ “Bugün buradan çıkmamız gerekirdi. Doğrusu bu. Kendimizi de eleştiriyoruz. Eğer varsa bir hatamız, eksiğimiz onu da biz düzelteceğiz” diyerek sorunun çözümü için çaba sarf edeceklerini söylemişti.

28 EKİM’DE GUİDETTİ’NİN GELECEĞİNE KARAR VERİLECEK

Voleybolmagazin.com’un haberine göre ise 28 Ekim 2022 tarihinde yapılacak Türkiye Voleybol Federasyonu yönetim kurulu toplantısında; FIVB Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda alınan sonuç ve Giovanni Guidetti’nin performansının görüşüleceği öğrenildi

Bu toplantıda Giovanni Guidetti ile yolların ayrılması konusunun da değerlendirileceği gelen durumlar arasında yer alıyor. A Milli Takımın Ferhat Akbaş ile yollarının ayrılması sonrasında 2017 yılında göreve gelen Giovanni Guidetti aynı zamanda VakıfBank takımını da çalıştırıyor. Daha önce Milli Takım düzeyinde: Bulgaristan, Almanya ve Hollanda Milli Takımı’nı çalıştıran İtalyan antrenörünün geleceği yapılan durum değerlendirmesi sonrası belli olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir