Ana içeriğe atla

bridgestone

BOĞAZİÇİ YÖNETİM, ORTAK YAŞAMA DEĞER KATIYOR

14.01.2022 - 13:51

 Benzersiz özellikleriyle dünyanın sayılı şehirlerinden biri olan İstanbul’un ortak yaşam alanlarında, simge tesislerde ve toplu konutlarda yaklaşık 6.500 personel ile hizmet veren Boğaziçi Yönetim A.Ş birçok yeni projeye daha tecrübesini yansıtmaya ve İstanbul’a özel tesisler kazandırmaya hazırlanıyor. Boğaziçi Yönetim A.Ş Genel Müdürü Ethem Pişkin hizmetlerini ve yeni projelerinin detaylarını anlattı.

 Genel Müdür Ethem Pişkin Boğaziçi Yönetim A.Ş’nin çalışmaları hakkında; “1997 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketi olarak toplu konutlara yönetim hizmeti vermek üzere kurulan Boğaziçi Yönetim A.Ş; 33 ilde, 650 tesiste ve 220.000 bağımsız bölümde ortak yaşam alanlarının yönetimini yapmıştır. 2020 yılı itibarıyla ise sadece İstanbul’da bulunan toplu konutlara hizmet vermeye başlamıştır. Geride bıraktığımız yıl 73 sitede, 46 bini aşkın alanda, site yönetim ve işletme danışmanlığı hizmeti vererek, kuruluş amacımıza yakışır bir şekilde toplu konutlardaki varlığımızı sürdürmeye devam etmekteyiz. Büyük İstanbul Otogarı ve Kemerburgaz Kent Ormanı gibi İBB’nin en önemli projelerinden iki ortak yaşam alanının da işletme yönetimlerini devralmamızla faaliyet alanımızı “tesis yönetim hizmetleri” alanına yükselttik.” açıklamalarında bulundu.

Bu proje disiplin ve güven üzerine kurulu

Genel Müdür Pişkin konuşmasının devamında ise Büyük İstanbul Otogarı’ndaki dönüşümden ve Otogar Taksi Projesi’nden bahsederken; “Günlük 100.000 kişinin ziyaret ettiği ve 1.400 aracın giriş çıkış-yaptığı Büyük İstanbul Otogarı; İBB önderliğinde şirketimizin yönetimine geçerek gençlik ofi si, kütüphanesi, spor salonu, müzik performans stüdyosu, İSMEK eğitimleri ve sergi mekânlarıyla bir ulaşım merkezinden ziyade bir sosyal yaşam alanına dönüştü. Ayrıca Büyük İstanbul Otogarı’nda hayata geçirdiğimiz Otogar Taksi Projesi’yle tüm İstanbul’a örnek olacak bir taksi durağı projesine de imza attık.” ifadelerini kullandı. Otogar Taksi Projesi’nin detayları konusunda da bilgi veren Pişkin; “130 taksi, 25 sevk-denetim personeliyle Otogar dahilindeki 5 ana durak ve 8 de tarihi noktada 24 saat boyunca hizmet veriyoruz. Bu sürekli hizmetin yanı sıra sevk ve denetim personelleri taksilerin koordinasyonundan müşteriyle ilişkilere kadar her konuda denetim yapıyor. Bu da Otogar Taksi Projesi hayata geçtikten kısa bir süre sonra hem taksi esnafı hem de vatandaşlarımızın yüksek memnuniyetlerini her fırsatta aktarmasını sağlarken artık iki tarafın da tüm mağduriyeti ortadan kalkmış durumda. Biz de disiplin ve güven üzerine kurulu bu projeyi hayata geçirerek çok büyük bir sorunu başarılı bir uygulamayla çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

365 gün hayat ormanda

 Kemerburgaz Kent Ormanı’ndaki çalışmaları hakkında da bilgiler veren Pişkin; “Vatandaşlarımıza 5.5 milyon metrekarelik alanda yeme-içme, kültür-sanat, spor ve eğlenceyi doğanın içinde deneyimleme fırsatı sunduğumuz Kemerburgaz Kent Ormanı da kendine has tesislerden biri. Sosyal mesafeye uygun bir şekilde konser, tiyatro, festival ve etkinlik alanlarıyla; macera parkı, zipline, atlıkarınca, buz pisti, bisiklet kiralama ve kafe-restoranlarıyla; motokros, tenis akademisi, koşuyürüyüş, bisiklet parkurları, spor salonları, crossfi t ve fonksiyonel fi tness alanlarıyla; ziyaretçilerimiz 365 gün benzersiz bir deneyim yaşamaktadır. Ayrıca yıl içerisinde Kemerburgaz Kent Ormanı’nda özellikle birçok miniğimizi ağırlayarak birçok sosyal sorumluluk projesine imza attık ve mutlulukların en güzeline ev sahipliği yaptık.” diyerek güvenli ve keyifl i bir deneyim sunduklarını ifade etti.

Kalite odaklı çok yönlü hizmet

 Tarihi ve turistik mekanlarda yer alan kültürel varlıklar için yaptıkları düzenleme ve koruma çalışmalarıyla ilgili de konuşan Pişkin; “Bu hizmetlerin yanı sıra tarihi ve turistik öneme sahip cami, türbe, hazire, çeşme ve heykeller gibi kültür varlıklarının sürdürülebilir düzenle korunması için; genel temizliklerini, bakım onarımlarını, trafi k levhalarının bakım onarımlarını yapmaya, İstanbul “Ortak Yaşama Değer” katma amacıyla İstanbul’da 1.600 noktada aktif rol oynamaya devam ediyoruz.” dedi. Orman Park Projesi 2022 yılında hayata geçirecekleri yeni projelerinden de bahseden Pişkin; “Boğaziçi Yönetim A.Ş olarak yeni dönemde birçok özel projeye dokunmaya ve sektör tecrübemizi aktarmaya devam edeceğiz. Öncelikle, mülkiyeti İBB’ye ait olan ve İstanbul’un çeşitli noktalarında vatandaşlarımıza hizmet veren 175 gazete büfesinin işletilmesi Temmuz ayında şirketimize geçti. Ayrıca Büyükada’da daha önce Kartal Belediyesi’nin Büyükşehir Belediyesi kurum ve iştiraklerine de hijyen odaklı temizlik hizmetleri vermeye devam ediyoruz. Düzeni, temizliği ve güler yüzlü personeliyle Şehir Tuvaletleri Projemizin lokasyon sayısını tam 353’e çıkararak İstanbul’un dört bir köşesinde hizmet verdik. Şüphesiz pandemiyle birlikte yaşam alanlarının hijyenik olması herkesin olmazsa olmazı olurken, bu doğrultuda Boğaziçi Yönetim A.Ş olarak vatandaşlarımıza en hijyenik yaşam alanlarını sunmak için dezenfeksiyon hizmeti verdik. 77 noktada, 10 mobil ekip aracımızla 161 bin 119 aracın; Şehir Tuvaletleri ve İBB iştirak şirketleri dahil toplam 8560 noktada 733.383 m2 alanın dezenfeksiyonunu gerçekleştirdik. Verdiğimiz kaliteli ve bu çok yönlü hizmetle “Ortak Yaşama Değer” katma amacıyla İstanbul’da 1.600 noktada aktif rol oynamaya devam ediyoruz.” dedi.

Orman Park Projesi

 2022 yılında hayata geçirecekleri yeni projelerinden de bahseden Pişkin; “Boğaziçi Yönetim A.Ş olarak yeni dönemde birçok özel projeye dokunmaya ve sektör tecrübemizi aktarmaya devam edeceğiz. Öncelikle, mülkiyeti İBB’ye ait olan ve İstanbul’un çeşitli noktalarında vatandaşlarımıza hizmet veren 175 gazete büfesinin işletilmesi Temmuz ayında şirketimize geçti. Ayrıca Büyükada’da daha önce Kartal Belediyesi’nin işletmesini üstlendiği bölgede gerçekleşecek ‘Orman Park’ projesini İBB’nin bir diğer iştirak şirketi Beltur A.Ş ile birlikte yöneteceğiz. Bu iş birliği ile sektördeki yüksek tecrübemizi bu projeye yansıtmayı ve önümüzdeki yaz sezonundan itibaren İstanbul’a hak ettiği çok önemli bir tesisi daha kazandırmayı planlıyoruz. İBB tarihinde bir ilk olan “Öğrenci Yurtları” projesine de başta yönetim kademesinde olmak üzere personel desteği veriyoruz. Yeni öğretim yılıyla birlikte Avcılar’da iki ve Beyoğlu’nda bir öğrenci yurdu toplam 650 yatak kapasitesiyle hizmet verirken, eğitim takviminin ikinci yarısında Gaziosmanpaşa’da açılması planlanan erkek yurduyla birlikte bu sayının 1000 öğrenciye ulaşması bekleniyor. İstanbul’daki koru alanlarının yönetimi ve birçok önemli proje için çalışmalarımız sürüyor. 2022 yılında da “Ortak Yaşama Değer” katmak en büyük amacımız olacak.” ifadelerine yer verdi.

dfs

Yukarı