Ana içeriğe atla

bridgestone

Coffex İstanbul Kapılarını Ziyarete Açıyor

09.01.2020 - 11:13

Coffex İstanbul Kahve Endüstrisi Fuarı, 2 .kez 27 Şubat -1 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayında kapılarını ziyarete açıyor. ENC Uluslararası Fuar ve Org. Hiz.Ltd.Şti tarafından 6 bin metrekare alanda düzenlenecek fuara bu yıl 150’ye yakın katılımcı ve 500’den fazla markanın katılımı bekleniyor.

Coffex İstanbul Fuarı, Türkiye’de Kahve endüstrisi ve bu endüstriyi destekleyen paydaş ürünler konusunda yapılan tek ve en önemli fuar olma özelliği taşıyor. Kahve profesyonellerinin ve tutkunlarının her yıl merak ve heyecanla bekleyeceği  fuar,  profesyonelleri ve kahve tutkunlarını bir araya getirirken birçok etkinlikle de fuara gelen ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatacaktır. Fuarda profesyonel kahve makinaları, coffee shoplar, 3.dalga kahve akımı ve nitelikli kahve temsilcileri, kahve çekirdeği toptancıları, roasterlar, kahve kavurma makinaları, değirmen firmaları, ev tipi kahve ve çay makinaları, geleneksel Türk kahvecileri, kahve makinası ihracat ve ithalatçıları, Cold Brew kahve ve içecekler, coffee shoplar, kahve ve kafelerin yan ve destek ürün markaları, ülkeler, çay markaları ve tasarımcılar bulunuyor.

Bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan Coffex İstanbul ulusal ve uluslararası kahve endüstrisi ve yan ürünlere dair her türlü donanımı 4 gün süreyle İstanbul’da tek bir çatı altında buluşturacağına dikkat çeken ENC Uluslararası Fuar ve Org. Hiz. Ltd Şti. Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Coşkunsoy, “Coffex İstanbul Kahve Endüstrisi Fuarımız projenin tanıtımına başladığımız ilk yıldan beri dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. 2010 yılından itibaren projesine hazırlık yaptığımız bu fuar için kahve ile ilgili dünyada 12 farklı fuar ve organizasyon ziyaret ettik.  Global ticaret için körfez ülkelerinin yanı sıra, Rusya,Ukrayna,Gürcistan,Azerbeycan, ile Avrupa’nın diğer ülkeleri ve kahve endüstrisininim başını çektiği tüm ülkelere fuarın duyurusunu yaptık. Katılımcı firmalarımız, sektörün geleceğine yön veren yenilikçi ürünlerini Coffex İstanbul’da yerli ve yabancı misafirlerimizin beğenisine sunarak ticari ilişkilerin geliştirilmesi konusunda önemli adımlar atacaklardır. Bu yıl ve önümüzdeki yıllarda ürün çeşitliliği ve fuara katılım konusunda artışı bir adım daha öteye taşıyarak, yine katılımcı ve ziyaretçilerimize maksimum fayda sağlayacak ideal bir iş, tanıtım ve ticaret platformu sunuyoruz.” dedi.

Ziyaretçi ve katılımcılarının ilgi odağı olacak

Coffex İstanbul Fuarı'nda kahve  tutkunlarının ilgiyle takip edeceği etkinliklere ev sahipliği yapacak , Coffex Pro Marketing Stage alanında firmaların ürünleri ve markalarını, interaktif sunumlarla daha geniş kitlelere tanıtma imkanı sunulacak, Coffex Creative konferansı kapsamında Global Coffex Forum ile Kahve endüstrinin her noktası uluslararası konuşmacılar, uzmanlar ve duayenlerle sektör mercek altına alınacak.

Kahve, çay ve kakao endüstrisinde kahvenin marka konferansı  olacak olan Coffex Creative  duayenlerin, yöneticilerin, ünlülerin panelleri, sunumları, sohbetlerinin yanı sıra inovasyon, 3. nesil kahve ve yaratıcı birçok marka ile yeni bir iş konferansı ve başarı  platformu olacak.

Coffex Kampüs alanında yer alacak kahve ve barista akademileri ile eğitim, workshop ve tadım etkinlikleri, Espresso, Türk kahvesi ve dünya çayları ile eğitimler, kurslar, workshoplar, tadımlar yapılacak.

Fuarda ilki düzenlenecek olan SCA TÜRKİYE 2020 ŞAMPİYONASI ( SCA TURKEY 2020 CHAMPIONSHIP) / SCA Yarışma İçeriği

Speciality Coffee Association 2020 Şampiyonası

• Barista
• Brewers Cup
• Roasting Challenge
• Coffee in Good Spirits  seçmeleri ilk kez Coffex İstanbul bünyesinde gerçekleşecektir.

Toper Kavurma Akademisi

Kahve kavurma kursunda, kahvenin nasıl kavrulması gerektiği, doğru valf kullanımı, doğru ateş kullanımın nasıl yapılması gerektiği, kavurma sırasında asidite, acılık, ve aroma değerlerinin dengesinin nasıl sağlanabileceği ile ilgili eğitim verilecektir.


Eğitim 28 - 29 Şubat ve 1 Mart 2020
Eğitim süresi : 1 saattir
Grup: 2 grup şeklinde ve her grup 8-10 kişi olacaktır.

Saatler:

1. Grup: 10.00 - 11.00 

2. Grup: 14.00 - 15.00 

 

Toper Kavurma akademisi kayıtları ücretsizdir. Katılımcılara sertifika verilecektir.

*Türkiye’nin ilk kahve müzesi olan Safranbolu Kahve Müzesi 27 Şubat – 1 Mart 2020'de Coffex İstanbul’da yer almaktadır.

 

İstanbul Coffex Fuarı, 2019 yılında ilk kez düzenlenmiş olup toplamda 16 bin ziyaretçiyi ağırlamıştır. Artan ilgi ve katılımla büyüyecek olan fuarın, 2020 yılında ülkemiz ve yurt dışından 25 bin ziyaretçi ağırlaması beklenmektedir.

 

dfs

Yukarı