Ana içeriğe atla

ayos

DR. MERVE MERCAN’IN ADI PARKTA YAŞATILACAK

09.07.2021 - 17:28

Selçuklu Belediyesi, geçen yıl eylül ayında covid-19’dan yaşamını yitiren Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi Merve Mercan’ın ismini kampüs alanı içinde yapımını üstlendiği parkta yaşatacak.

Parkta gerçekleştirilen ağaç dikme etkinliğine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken, AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Selman Avcı, partililer ve öğrenciler katıldı.

GENÇLERİN İSTİFADESİNE SUNACAĞIZ

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Biz bu parkla Merve Mercan’ın anısını inşallah burada Selçuk Üniversitemiz’le birlikte yaşatacağız. Park için 32 bin metrekarelik bir alanda çalışma yapıyoruz. Zaten mevcut gelişmiş bir ağaç dokusu içersinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yapacağımız düzenlemelerle, süs havuzlarıyla, yürüme ve koşu yollarıyla, diğer teknolojik alt yapı ve donanımıyla inşallah güzel bir parkı üniversitemize kazandırarak gençlerimizin istifadesine sunmuş olacağız.”

HERKES AŞISINI OLSUN

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta da, Merve Mercan’la ilgili, “Daha çok genç bir arkadaşımız, genç bir meslektaşımdı. Onun ismi altında bu salgın sürecinde vefat eden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu salgınla olan mücadelemiz hala devam ediyor. Merve Mercan’ı anarken hepimizin salgınla mücadeleye ne kadar önem vermemiz gerektiği bir kere daha hatırlatmak istiyorum. Özellikle aşılama sırası gelen herkesin aşısını yaptırmasını bugün burada Merve Mercan’ın ismini anarken vurgulamak istiyorum” şeklinde konuştu.

PARKTA NELER VAR?

İntörn Doktor Merve Mercan’ın adının yaşatılacağı  32 bin metrekare alana sahip wireles, usb şarj üniteleri ve gençlerin kullanımına yönelik bir çok  hizmetin sunulacağı parkta  600 metrekare  süs havuzu, 3600 metre yürüyüş yolu,  1200 metre koşu yolu, 27 bin metrekare çim alan, 20 adet bank, 12 adet pergola, 3 adet ahşap köprü, 10 adet açık alan spor aleti, 3 adet süs havuzu  gibi birçok donanım yer alıyor.

 

dfg

Yukarı