Ana içeriğe atla

bridgestone

EĞİTİM, SAĞLIK VE SİGORTA SEKTÖRLERİNİN ÖNEMLİ İSİMLERİ ÖĞRETMENLER İÇİN BİR ARAYA GELDİ

21.08.2019 - 11:11

Mektebim Okulları, odak noktasına öğrencisini koyduğu eğitim sistemini geliştirmek, kaliteyi artırarak sürdürebilir kılmak adına çalışmalarına devam ediyor. Sancak Group bünyesinde faaliyet gösteren, hiçbir ekonomik getiri gözetmeksizin daha fazla istihdam yaratmak ve topluma faydalı bireyler yetiştirmek amacıyla faaliyetlerini sürdüren Mektebim Okulları, bu yıl eğitime ve öğretmenlerine daha fazla yatırım yapacak.   
Bu proje kapsamında lisansüstü programlar, eğitim ve araştırma amaçlı yurt dışı gezileri düzenleyecek ve bu çalışmalarla bir yandan öğretmenlerin kişisel gelişimlerine ve profesyonel yeterliliklerine destek olacak kurum, bir yandan da öğretmenlerin sağlıkları ve sosyal yaşamlarına da katkılar sunacak. “Sana Değer Öğretmenim” programı kapsamında tüm öğretmenlerine TSS(tamamlayıcı sağlık sigortası) hizmeti sunacak olan Mektebim 
Okulları, bu hizmet için sağlık ve sigortacılık sektörünün önemli isimlerinden Medical Park, BTN Sigorta ve Allianz Türkiye ile iş birliği anlaşmasına imza attı.  

“ÖĞRETMENE YAPTIĞIMIZ YATIRIM, ÇOCUĞA YAPILAN YATIRIMDIR”
Mektebim Okulları Avcılar Kampüsü’nde düzenlenen toplantıda konuşan Mektebim Okulları Genel Müdürü Servet Özkök, “Bu yıl itibarıyla Mektebim Okulları olarak kampüslerimizi öğretmen ve öğretmen adaylarımıza açıyoruz. Öğretmen Geliştirme Merkezlerimiz ile Türkiye’deki tüm öğretmenlerimizin hizmetindeyiz. Bizim eğitim anlayışımızın temelinde çocuk ve çocuğa yapılan yatırım var, bunu her fırsatta yüksek sesle söylemeyi kendimize sorumluluk edindik. Ancak öğretmene yatırım yapmadan, öğretmenin ihtiyaçlarını gereksinimlerini anlamadan, sınıfa girdiğinde rahat ve huzurlu olmasını sağlamadan çocuklarımız için doğru işler yapmak mümkün değil. İşte tam da bu nedenle biz “önce öğretmen” anlayışıyla, öğretmenlerimizin her şeye değeceğini biliyor ve kıymetlilerimizi emanet ettiğimiz değerlilerimize “Sana Değer Öğretmenim” diyoruz. Öğretmenlerimizin sağlığı kurumumuz tarafından yapılan sağlık sigortası ile güvence altına alınmıştır.” dedi. 

“MEKTEBİM OKULLARI’NIN ÖĞRETMENLERİNİN SAĞLIĞI ARTIK MEDICAL PARK’A EMANET”
MLP Care Anlaşmalı Kurumlar Cari İş Geliştirme Koordinatörü ve BTN Sigorta Genel Müdürü Dr. Ruhsan Gezgin de toplantıda yaptığı konuşmada projede yer almaktan duydukları heyecanı paylaşarak, “MLP Care olarak; gerek hastanelerimizle, gerekse BTN Sigorta ve BTN Assistance gibi iştiraklerimizle 2012 yılından itibaren tamamlayıcı sağlık sigortası kavramının ülkemizde oluşturulmasında öncü rol üstlendik. Mektebim Okulları’nın değerli öğretmenlerine yönelik hayata geçirdiğimiz bu proje bizim için ayrı bir anlama sahip. Ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak yeni nesillerin yetişmesi için büyük çaba ve özveriyle çalışan öğretmenlerimize yönelik bu proje kapsamında; Mektebim Okulları’nda görev yapan eğitimcilerimiz Medical Park Hastanelerimizde sunulan birçok sağlık hizmetinden özel imkânlarla faydalanabilecek.” dedi.

“ÖĞRETMENLERİN HAYATINA DEĞER KATACAK PROJELERDE YER ALMAK ALLIANZ İÇİN ÖNEMLİ”
Allianz Türkiye Satış ve Dağıtım Kanalları Direktörü Aykut Özalp, öğretmenlerin hayatına değer katacak projelerde yer almanın Allianz Türkiye için büyük önem taşıdığını söyledi. Özalp şöyle konuştu: “Allianz Türkiye olarak önceliğimiz her zaman; değişen talep ve ihtiyaçlara göre yenilikçi çözüm ve uygulamalar sunabilmek. Ülkemizin seçkin eğitim kurumlarından Mektebim Okulları’nı öğretmenlerine tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti sunulması konusunda attığı bu adımdan dolayı kutluyor, bu projenin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.”

dfs

Yukarı