Ana içeriğe atla

bridgestone

HOPAPORT ÜLKEMİZİN ÖNEMLİ BİR HUBUBAT VE YEM TEDARİK MERKEZİ OLUYOR

21.02.2020 - 16:11

HOPAPORT’TA SON 3 YILDIR DEVAM EDEN HUBUBAT VE YEM TEDARİKİNDE ÖNEMLİ BİR ÜS OLMAYA DEVAM EDİYOR.

HOPA-Ülkemizin ve Bölgemizin stratejik açıdan önemli limanlarının başında gelen HOPAPORT’ta çalışmalar aralıksız devam ediyor. HOPAPORT’ta devam eden hareketlilikle ürün çeşitliliği sayısını artırma anlamında Lojistik Departmanının çalışmaları da aralıksız devam ediyor.

HOPAPORT’ta son üç yıldır istikrarlı bir şekilde devam eden Hububat ve Yem Tedarik Merkezi olma çalışmaları kapsamında 2017 yılında 102.643 ton, 2018 yılında 106.764 ton ve 2019 yılında da 50.002 ton olmak üzere toplam 259.409 ton ürün getirildi ve Tahıl Terminalindeki silolara ve kapalı korunaklı ambarlarda depolandı. HOPAPORT’a gelen ürünler, Tahıl terminali silolarına ve kapalı depolama ambarlarına alınan ürünler buradan da Karayolu ile gönderilmesi gereken şehirlere taşınmaya da devam ediyor.

HOPAPORT’ peş peşe getirilen ürünler arasında Mısır, Buğday, Buğday Kepeği, Ay Çekirdeği, Sarı Bezelye, Mısır Kepeği, Mısır Dogs., Arpa, Soya Fasulye, Ay Çekirdeği küspesi, Pirinç Kepeği, Şeker Pancarı Melası ve Mısır Gluteni yurt dışından getirildi.

Konuyla ilgili bilgi veren HOPAPORT Lojistik Departmanı Müdürü Hakan Pak, çalışmalarının aralıksız devam ettiğini ve 2020 ve daha sonraki yıllarda gelen ürün miktarlarında ciddi artışlar sağlanması için çalışmalara devam ettiklerini ifade etti

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer, HOPAPORT olarak Ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlamaya devam ettiklerini, bu çalışmaların Bölge ve Artvin ekonomisine de gerek istihdam ve gerekse artı değer olarak önemli katkı sağladığını ifade ederek “Biz tüm çalışanlarımızla başarıyla odaklanan bir çalışma sergiliyoruz. Ciddi anlamda proje kargo operasyonlarını başarıyla sonuçlandırdıklarını, bununla beraber son üç yılda limanımızda önemli sayılabilecek miktarda çeşitli miktarlarda Ülkemizin ihtiyacı olan Hububat ve yem ürün çeşitleri getirilmeye devam etmektedir. Lojistik Departmanımızın bu başarılı operasyonlara imza atması sevindirici gelişmelerdir.

2020 yılı ve daha sonraki yıllarda bu operasyonlarımız artarak devam edecektir. Biz HOPAPORT olarak liman potansiyelini artıracak projeler üzerine çalışmaya devam ediyoruz. Bunların başında yapımı tamamlanan LPG Terminalini işletmeye açmaktır. Buna paralel HOPAPORT’ta Konteynır haraketliliğini yeniden başlatmak, Kruvaziyer Liman projesini hayata geçirmek, Tank terminalimizi yeniden ekonomiye kazandırarak burada haraketlilik sağlamaktır.

Bizim her çalışmamız İlçemiz ve İlimizde de gerek çalışan sayımızı artırmak, gerek nakliye sektörümüze haraketlilik sağlayacaktır. Bizde durmak yok, çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

Hayati Akbaş

dfs

Yukarı