Ana içeriğe atla

bridgestone

KJ POWER JENERATÖR ÜRÜNLERİNİN YÜZDE 80’İNİ İHRAÇ EDİYOR

14.03.2019 - 11:10

KJ POWER JENERATÖR YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUSA KÜRKÇÜ: “ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ JENERATÖR ÜRETİCİ VE İHRACATÇILARINDAN BİRİYİZ. ÜRÜNLERİMİZİN YÜZDE 80’DEN FAZLASINI 90’IN ÜZERİNDE ÜLKEYE İHRAÇ EDİYORUZ.”

KJ Power Jeneratör Yönetim Kurulu Başkanı Musa Kürkçü, sorularımızı cevapladı.

Firmanızdan ve hizmetlerinizden bahseder misiniz?
Kurulduğumuz 1996’dan bu yana sürekli kendini geliştiren, üretim standartlarını yükselten ve dünya çapına yayılmış satış ağıyla ürünlerinin yüzde 80’den fazlasını 90’ın üzerinde ülkeye ihraç eden bir firmayız. Firmamız, en yeni ve en gelişmiş ekipmanlarla donatılmış üretim hatlarımızda, tüm iklim koşullarında kesintisiz çalışacak, yüksek performanslı jeneratör setleri üretmektedir. 7kVA ile 2500 kVA güç arasındaki jeneratör setlerimizle kamu kurumlarının yanı sıra inşaat, petrol, bankacılık, telekomünikasyon, gıda, sağlık ve eğitim sektörlerinin önde gelen kuruluşlarının enerji ihtiyaçlarını karşılıyoruz. 

Ürün çeşitliliğinizden ve ürünlerinizin özelliğinden bahsedebilir misiniz?
Dünyanın önde gelen motor ve alternatör üreticilerinden oluşan son derece zengin bir ürün ailemiz var. Tüm ürünlerimiz en yüksek üretim standartlarında ve üretimin her aşamasında detaylı kontrollerden geçerek test aşamasına ulaşmakta ve teslimat öncesinde en zorlu şartlara göre oluşturduğumuz senaryolarla test edilmekte ve müşterilerimize teslim edilmektedir. Jeneratörün önemini, jeneratöre ihtiyaç duyduğunuz ana kadar fark etmek güç olabiliyor. Özellikle tedarikçisi olduğumuz çok sayıdaki kritik kuruluşun, gereksinim duydukları anda, hiçbir kesinti yaşamadan enerji ihtiyaçlarını karşılamak için, uluslararası ve askeri kuruluşların gereksinimlerini karşılayan üretim ve kalite standartlarını, üretimimizde standart olarak benimsemiş durumdayız. Jeneratörün önemli bir parçası olan kabin üretiminde standartlarımızı her geçen yük yükselterek sektörde kabin tasarım ve üretimine yön veren firmalardan biri olmanın gururunu yaşıyoruz. 

Ürünlerinizin ne kadarı yerli üretim? 
Müşteri portföyümüz, son derece nitelikli ürünlere gereksinim duyan ve son derece yüksek standartlarda üretim gerektiren kurum ve firmalardan oluşmakta. Bu standartları karşılamak, zorlu iklim koşullarında kesintisiz çalışacak standartlarda üretim yapabilmek için Volvo, Perkins ve Kohler gibi dünyanın önde gelen motor üreticileriyle çalışmaktayız. Motor ve alternatörlerin dışındaki tüm üretimimiz ise İstanbul’da yer alan üretim tesisimizde, yerel kaynaklarla gerçekleşmektedir. 

Ar-Ge çalışmalarınızla ilgili bilgi alabilir miyiz? 
Çeşitli branşlardan mühendis ve teknikerlerden oluşan geniş bir Ar-Ge ekibine ek olarak, 2018’de kurduğu KJ ARGE A.Ş isimli Ar-Ge firması ile KJ Power Jeneratör her yıl gelirinin önemli bir bölümünü araştırma ve geliştirme faaliyetlerine aktarmaktadır. Sadece ürünlerinde değil, yönetim sistemleri konusunda da kendi imkânlarıyla faaliyetlerini sürdüren KJ Power Jeneratör, ülkemizde üretimden satışa, insan kaynaklarından satın almaya, tüm birimlerinde kendi bünyesinde geliştirdiği kurumsal bilgi yönetim sistemi ve üretim yönetim sistemini kullanan tek jeneratör firmasıdır.

Tesislerinizden bahsedebilir misiniz?
Şu anda İstanbul Pendik’te, Sabiha Gökşen Havaalanı’nın komşusu olan üretim tesisimizde yıllık 4 bin 500 jeneratörlük üretim kapasitemizle faaliyet göstermekteyiz. 2019 yılı içinde devreye girecek ikinci üretim tesisimizle ürün çeşitliliğimizi artırırken, üretim kapasitemizi kademeli olarak iki katına çıkarmayı hedefliyoruz.

dfs

Yukarı