Ana içeriğe atla

ayos

BCC CATERING ÜRETİMİNİ YÜZDE 20 ARTIRACAK

07.03.2017 - 14:02

BCC Caterıng Genel Müdür Yardımcısı Vedat Uluğ, “Yüksek kalite ile günde 90 bin kuverin üzerinde üretim yapıyoruz. 2017 yılında satış ve pazarlama faaliyetlerine ağırlık vererek, mevcut üretimimizi yüzde 20 oranında artırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

BCC Catering olarak toplu yemek hizmetlerinizde hangi standartlar ve kriterler ön plana çıkıyor? Farklı ve ayrıcalıklı uygulamalarınız nelerdir?
BCC Catering olarak 1993 yılında Bilkent Üniversitesi’nin öğrenci ve öğretim kadrosuna yemek hizmeti vermek amacıyla kurulduk. Hizmetlerimizin ilk etapta bir eğitim kurumuna yönelik olması, bizi daha işin en başında her alanda yüksek kalitede hizmet sunmaya yönlendirdi diyebiliriz. 
“Tadında Zamanında” sloganıyla Türkiye genelinde sunduğumuz hizmetlerimizde müşterilerimizin beklentilerini en iyi biçimde karşılamaya odaklanıyoruz. Türk Gıda kodeksi ve ISO22000 Gıda Güvenliği standartları doğrultusunda, risk analizleri gerçekleştirerek, güvenilir, hijyenik yemek üretimi ve sunumu gerçekleştiriyoruz.
Yemeklerimizde insan sağlığını tehdit eden, lezzet verici ve suni tatlandırıcılar gibi hiçbir ürün ve katkı maddesi kullanılmıyor.
Her sabah; gıda mühendislerimiz, bakteri üremesini engelleyebilmek için yemeklerin iç sıcaklık değerlerini kaydeder; her yemekten numune alır, bunları 72 saat muhafaza eder. Yine her sabah; tadım ekibi tarafından tüm yemekler kontrol edilir; sorunlar ilk elden çözüme ulaştırılır.
Diyetisyenlerimiz, yemeklerin besin değerlerini ayrıntılı biçimde kayıt altına alır, bizler de bu bilgileri müşterilerimizle paylaşırız. Bizce kurallar çerçevesinde yemek yapmak ve bu yemekleri kurallar eşliğinde sofralara ulaştırabilmek uzmanlık gerektirir.
BCC Catering olarak ISO9001, ISO14001 Çevre, ISO18001 İş Sağlığı, ISO10002 Müşteri Memnuniyeti belgelerine sahibiz.

Yemek üretim kapasiteniz hakkında bilgi verir misiniz? Kapasite artırımı konusunda neler yapmayı hedefliyorsunuz?
Tam 24 yıldır, insan sağlığını etkileyebilecek bir hizmet sunmanın verdiği ciddiyetle faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Sektörümüzle ilgili teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, en son teknolojiye sahip ekipmanlarla çalışıyoruz. Yüksek kalite ile günde 90 bin kuverin üzerinde üretim yapıyoruz.
2017 yılında satış ve pazarlama faaliyetlerine ağırlık vererek, mevcut üretimimizi yüzde 20 oranında artırmayı hedefliyoruz.

“MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
Müşteri portföyünüz hangi ölçekte firmalardan oluşuyor? Müşteri memnuniyeti konusundaki çalışmalarınız nelerdir?

Okullar, hastaneler, bakanlıklar, demir çelik ve çimento fabrikaları, iletişim, ulaştırma, turizm, maden, enerji, inşaat sektörü gibi her sektörden müşterimiz var. Son dönemde açılan şehir hastanelerinde Mersin ve Yozgat şehir hastanelerinde de hizmet sunuyoruz.
Müşteri memnuniyeti bizim için çok önemli. Bu nedenle denetimlere çok önem veriyoruz. Kendi ekiplerimizin denetimlerinin yanı sıra kurum dışı firmalardan destek alarak, bağımsız müşteri memnuniyeti ölçümleri yapıyoruz. Ayrıca; 444 0 382 numaralı bir çağrı merkezimiz var. 
 

dfg

Yukarı