Ana içeriğe atla

ayos

“Çok sistemli ve çok markalı bir entegratör : Senkron Güvenlik

12.06.2017 - 12:36

Senkron Güvenlik Yönetim Kurulu Üyesi ve İş Geliştirme ve Satınalma Müdürü Nihal Çetin Çelik, “Güvenlik sektörü dünyada yüzde 6-8 arasında büyürken, Türkiye’de yıllık büyüme hızı yüzde 15’i buluyor. Sektörümüz hızla gelişiyor zira Türkiye’de çok önemli ve büyük bir pazar var” diyor.

Senkron Güvenlik Yönetim Kurulu Üyesi ve İş Geliştirme ve Satınalma Müdürü Nihal Çetin Çelik, Senkron Güvenlik ve İletişim Sistemleri AŞ olarak 20 yıl önce sektörde yerlerini aldıklarını söyleyerek, “Bu süreçte de dünyada ve Türkiye’de gerçekleşen tüm gelişmeleri yakalamaya ve bunlara dahil olmaya gayret gösterdik. Elektronik güvenliğin dünyada ve Türkiye’de gelişimi, güvenlik ve emniyet ihtiyacının evrenselliğine bağlı olarak paralel bir gelişim gösteriyor. Sözkonusu sektör dünyada yüzde 6-8 arasında büyürken, Türkiye’de yıllık büyüme hızı yüzde 15’i buluyor. Sektörümüz hızla gelişiyor zira Türkiye’de çok önemli ve büyük bir pazar var. Uluslararası büyük markalar Türkiye ofislerini açıyorlar, yerleşik düzene geçerek verdikleri/verecekleri hizmeti hep bir tık yukarıya taşımak için çalışıyorlar. Bu ve bunun gibi önemli detaylar da güvenlik sektörünün ciddi bir ivme ile yükselmeye devam edeceğini gösteriyor” dedi.

“YENİ VE GÜNCEL KALMAYA GAYRET GÖSTERİYORUZ”
Sektördeki atılımların öncelikle gelişen teknoloji ve ortaya çıkan ihtiyaçlarla belirlendiğini belirten Çelik, “Senkron Güvenlik olarak hem uygulamalarımız hem de bu uygulamaları gerçekleştirirken yanımızda bulunması gerekenler bazında yeni ve güncel kalmaya gayret gösteriyoruz. Örnek verecek olursak; müşterilerimizi analogdan IP’ye geçirme, sistemleri çatı yazılım altında toplama çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Diğer bir konu ise firmamızı belgelendirme hassasiyetimiz, şöyle ki; bugüne kadar yaptığımız tüm çalışmalarda özen gösterdiğimiz bilgi güvenliği artık ülkemizde de sertifikalandırılıyor ve Senkron Güvenlik ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını da alarak bu konuda da ilki gerçekleştiren entegratörlerden biri oldu. Özetle atılım yapmaya özen gösterdiğimiz konuların bir adım önden gitmesine ve başarıyla tamamlanmasına özen gösteriyoruz” diye konuştu.

ÇOK SİSTEMLİ VE MARKALI BİR ENTEGRATÖR
Çelik, sözlerine şöyle devam etti: “Senkron Güvenlik kendini çok sistemli, çok markalı bir entegratör, bir çözüm sağlayıcı olarak konumlandırdı ve amacımız bunu gelecekte de devam ettirebilmek. Sektörde yolculuğa çıkan ilklerden biri olarak yenilikçi, gelişen, büyüyen ve ihtiyaçları olması gerektiği gibi karşılayan, öncü entegratörlerden olmaya özen gösterecek. Teknolojiye karşı çıkmak mümkün değil. Dolayısıyla hep olduğu gibi tüm gayretimizle teknoloji ile yan yana yürümeye, mümkünse önüne geçmeye çalışacağız. Yaşadığımız günlerde oldukça öne çıkan IP teknolojiye geçişin, yazılımlar ile yaşayan sistemlerin ve sertifikasyon süreçlerinin de uzun süre gündemden düşmeyeceği kanaatindeyiz.”

dfg

Yukarı