Ana içeriğe atla

ayos

GEÇEN 10 YILDA SEKTÖR İVME KAZANDI

12.06.2017 - 12:40

EEC Entegre Bina Kontrol Sistemleri Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hayri Kartopu, “Geçen 10 yılın, sektörün ivme kazandığı bir süreç olarak değerlendirilebilir. EEC olarak son 10 yılda sektörden alacağımız paydan çok bize güvenen ve bizi çözüm ortağı gören müşterilerimize verdiğimiz hizmetin kalitesine odaklandık” dedi.

EEC Entegre Bina Kontrol Sistemleri Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hayri Kartopu, dünyada etkisini gösteren 2008 krizi ve son yıllardaki ham petrol fiyatlarının düşmesi ile inşaat sektörünün ağırlıklı olarak hizmet verdiği petrol gelirlerine dayalı ekonomiye sahip ülkelerdeki yatırımların yavaşlamasının her sektörü olduğu gibi kendi sektörlerini de etkilediğini ifade etti. Buna rağmen geçen 10 yılın, sektörün ivme kazandığı bir süreç olarak da değerlendirilebileceğini belirten Kartopu, “Ülkemizde can ve mal güvenliğinin korunması açısından önem arz eden yasa ve yönetmeliklerin çıkması veya mevcutların revizyonu, sektörün iş hacminin büyümesine etkisi olan önemli faktörler. Diğer taraftan, özellikle endüstride ve entegre tesislerde verimliliğe olumlu etkileri fark edilen ‘entegre tesis yönetimi’ anlayışının ulusal ve küresel düzeyde iş yapan yatırımcılar tarafından benimsenmesi, sektörümüzün yukarıda bahsettiğim krizlerden daha az etkilenmesine sebebiyet verdi. İster küçük bir işletme, isterse büyük bir üretim tesisi olsun, yöneticilerin ‘güvenlik ve tesis yönetimi’ konusunda daha bilinçli beklentiler içine girmesi ile birlikte ürün ve marka seçiminin yanında sektör içinde bu hizmeti verebilen firmaların da seçim kriterlerinden biri olmaya başladı. Bilinçli tüketiciye daha gelişmiş teknoloji ve daha kaliteli hizmet sunma rekabeti, sektörde çalışan firmaları da kaliteli hizmet verme odaklı olmaya yönlendiriyor” dedi.

“YÜZLERCE BÜYÜK PROJEYE İMZA ATTIK”
EEC’nin 35. yılını geride bırakırken yüzlerce büyük projeye imza attığını kaydeden Kartopu, “Kazandığımız deneyimler ve her gün büyüyen nitelikli ekibimizin işimize kattığı değer ile son 10 yılda da sektörden alacağımız paydan çok bize güvenen ve bizi çözüm ortağı gören müşterilerimize verdiğimiz hizmetin kalitesine odaklandık. Hedefimiz her zamanki gibi; teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek ve bunu nitelikli işgücümüzle birleştirip firmamızla özdeşleşen tabiriyle ‘iyi mühendislik ve doğru çözüm’ sunmak oldu ve bundan sonra da olmaya devam edecek. Çünkü entegre tesis yönetiminin sağladığı asıl amaç ve kazanç; can ve mal güvenliği risklerinin en düşük seviyeye çekilmesidir. Bunun farkındalığıyla müşterilerimize fayda sağlayan çözümler sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 
 

dfg

Yukarı