Ana içeriğe atla

ayos

Güvenlik ihtiyacı arttıkça güvenlik sektörü gelişiyor

06.09.2017 - 09:46

Güvenlik sektörünün gün geçtikçe geliştiğini ve büyüdüğünü söyleyen Mesa Güvenlik Genel Müdürü Mehmet Salih Keleş, mevcut potansiyelin doğru bir şekilde analiz edilmesi, doğru ürün gruplarının kullanılması, var olan talebi karşılamak için doğru hizmet edilmesi gerektiğini dile getirdi.

GÜVENLİK ÜRÜNLERİNE YOĞUN BİR TALEP VAR
Ülkemizde güvenlik sektörünün her geçen gün gelişmekte olduğunu söyleyen Mesa Güvenlik Genel Müdürü Mehmet Salih Keleş, “Ülkemizde kendi güvenliklerini sağlamak ve huzurlu bir yaşam kalitesi için müşterilerin yeni yapıların tamamında, işyerlerinde ve devlet dairelerinde yoğun bir şekilde güvenlik ürünlerine talepleri söz konusu. Bu potansiyelin doğru bir şekilde analiz edilmesi, doğru ürün gruplarının kullanılması, var olan talebi karşılamak için doğru hizmet edilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

MARKA KİRLİLİĞİ MÜŞTERİDE GÜVEN PROBLEMİ YARATIYOR
Keleş, sektörün gelişmesini engelleyen ve bir türlü aşılamayan en büyük sorunun merdiven altı, kalitesiz ürünlerin bulunduğu marka kirliliği olduğunu dile getirirken, müşterilerin bu ürünlerden kaynaklı memnuniyetsizliklerinden oluşan güven probleminin aşılması en zor iş olduğuna da dikkat çekti. Keleş, “Bu sorunun çözümü için devletimiz tarafından belirli yasalar ile ithalatçı firmaların korunması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

TEKNOLOJİNİN GÜVENLİK SEKTÖRÜNDEKİ PAYI OLDUKÇA BÜYÜK
Teknolojinin güvenlik sektörünün olmazsa olmazı olduğunu belirten Keleş, yeni nesil ürünlerde tüm zayıf akım sistemlerinin birbiri ile entegrasyonunun istendiğini de söyleyerek, “Bu noktada İP sistemlerde teknoloji var olan sistem yönetim yazılımları ile haberleşmede ve güvenlik zafiyetlerini minimuma indirmektedir. Ayrıca yeni nesil akıllı video analizli ürünler güvenlik dışında marketing üzerinde müşteri analizlerinin yapılabildiği, kişilerin sayılabildiği bir çok alanda yerini almaktadır” diye sözlerine devam etti.

2017 YILINDAN İTİBAREN DAHA GÜÇLÜ BİR PAZAR 
Keleş, müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda, pazardan aldıkları geri bildirimleri değerlendirerek yeni nesil ürünleri ince ve sabırlı çalışmaları ile gerekli testler, incelemeler sonucunda pazara sunduklarını ve dünya güvenlik pazarında birinci sırada olan Hikvision Company ile 2017 yılından itibaren distribütörlük anlaşması yaparak pazarda daha çok güçleneceklerini de dile getirdi.

ISAF FUARLARI SEKTÖRE YENİ TEKNOLOJİLER HAKKINDA BİLGİLER VERİYOR
ISAF Fuarları’ nın ürünlerin ve hizmetlerin tanıtabileceği, farklı teknolojiler hakkında bilgi edinilebileceği bir fuar olduğuna da değinen Keleş, “Bu sene fuardan beklentimiz ürünlerimizi sağlıklı bir şekilde katılımcı müşteri kitlesine doğru bir şekilde iletmek” dedi.

dfg

Yukarı