Ana içeriğe atla

apti

GÜVENLİK SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜSÜ VIPSEC

17.02.2020 - 16:01

Seçkin kadrosu, yılların verdiği tecrübe ve profesyonel hizmet anlayışını benimsediklerini belirten VIPSEC firma sahibi Saim Özkan, “Dünya çapındaki kuruluş ve kişiler başta olmak üzere ülkemizde yapılan en üst düzey organizasyonlara güvenlik hizmeti vermiştir.” diye konuştu.
 

Öncelikle firmanız hakkında bilgi alabilir miyiz? Ne zaman kuruldu, şu an hangi noktada? 
Türkiye'nin ilk özel güvenlik firmalarından biri olana VIPSEC. 1993 yılında kuruldu. Kurulduğu günden bu yana pazar payı ve sektörüne öncülük bakımından lider firma olmuştur. VIPSEC. seçkin kadrosu, yılların verdiği tecrübe ve profesyonel hizmet anlayışı ile Dünya çapındaki kuruluş ve kişiler başta olmak üzere ülkemizde yapılan en üst düzey organizasyonlara güvenlik hizmeti vermiştir. 5188 nolu kanun gereği profesyonel eğitimli personel, teknik altyapı, uzman kadro ve çağdaş hizmet anlayışını birleştiren VIP SEC. hizmet verdiği kişi ve kuruluşlara daima koşulsuz müşteri memnuniyetini yaşattı.
 

Çalışanların çoğunun güvenliği en son yapılacak iş olarak gördüğü bir sektörde faaliyet gösteriyorsunuz. Sürekliliği sağlama adına siz neler yapıyorsunuz?  
150 ful time 50 part time olmak üzere toplam 200 çalışanımız ile hizmet veriyoruz. Part time sektöründe Acun Ilıcalı’nın, Bostancı Gösteri Merkezinin, büyük pr şirketlerinin konserlerinde ve turnelerinde VIP SEC. Çalışanlarını görebilirsiniz. Full time olarak çoğunluk yabancı konsolosluklar, ünlü sanatçıların evleri ve ofislerinde yine VIP SEC. Adını duyurmuş durumda.
 

Eğitim çalışmalarınızla ilgili bilgi verebilir misiniz?
Tüm eğitimler Türkiye’de şu an en çok eğitim veren, benimde kurucusu olduğum Çamlıca Özel Güvenlik Eğitim Merkezinde veriliyor. Tabii ne kadar sağlıklı bilemiyoruz. Çünkü bir sitede çalışan personel ve yakın koruma ile aynı eğitimi alması bizce de pek uygun olmuyor. Orta öğrenim mezunları için geçerli olan eğitim kapsamın 150 saatlik verilen derslerden sonra bir sınava tabi tutuluyorlar ve sertifikalarını almış oluyorlar. 
 

Güvenlik sektörünün mevcut durumunu ve geleceğini nasıl görüyorsunuz? 
Türkiye’de güvenlik pahalı ve ciddi bir iş. Geleceğin bitmeyecek sektörlerinden olmasının sebebi de insanlar yaşamlarına devam ettiği sürece hep korunmak istemeleridir. Buna mecbur olmalarıdır. Güvende olmayan hiçbir iş kolu hayatta kalamaz. 
 

ghjjh

Yukarı