Ana içeriğe atla

ayos

Konu Güvenlikse Doğru Karar

20.07.2017 - 10:24

Güçlü, eğitimli ve uzman personel kadrosuyla sektörde hızlı ve emin adımlarla ilerleyen Vektör Özel Güvenlik Hizmetleri, gerek güvenlik gerekse temizlik noktasında müşterilerinin daima yanında… Hem firma hem de sektör hakkında görüşlerini aldığımız Genel Müdür Mustafa Basut, 2 yıl gibi kısa bir sürede yakaladıkları başarıyı müşterilerine borçlu olduklarını belirtti.

Firmanızdan bizlere kısaca bahseder misiniz? Vektör Özel Güvenlik’in faaliyetleri alanları ve hizmetleri neler?
İnsan hayatındaki tercihlerin güvene doğru hızla yön değiştirdiği günümüzde Vektör Güvenlik profesyonel kadrosu, hizmet yönetimindeki güçlü yapısı ile sektörde lider olma yolunda hızla ilerlemekte ve mevcut konumunu günden güne güçlendirmektedir. Sektörümüzün öncü oyuncularından biri olarak, 2 yıldır insanların hayatına, sektörün parlak geleceğine değer katmak misyonuyla faaliyetlerimizi şekillendiriyoruz. Bugün, proje sayımız 22 adete, çalışan sayımız da 200 kişiye yaklaşmışken, sektörümüz için son derece kısa sayılabilecek 2 yıl gibi sürede bu konuma erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gururla ifade etmeliyim ki bu tabloda ciddi iş politikamızın, hizmet sektöründeki başarılarımızın yanında sosyal paydaşlarımıza sağladığımız katma değerin ve en önemlisi, 2 yıllık cesur yolculuğumuzda bizi asla yalnız bırakmayan müşteri dostlarımızın da büyük payı bulunuyor.
Faaliyetlerimizin kalbine her zaman için güven duygusunu yerleştiriyor; “insana hizmet merkezli” anlayışımız doğrultusunda, önümüzdeki süreçte de bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimize doğru hızla ve emin adımlarla ilerlemeye; “Güvenlikse, doğru karar” mottomuzla da ifade ettiğimiz gibi, “güven duyulan firma” olmak için durmadan çalışmaya devam edeceğiz. 

Güvenlik sektörün kullandığı yeni ürünler ve teknolojiler neler? Hem düşük maliyetli hem de etkin çözümlerden bahsedebilir miyiz?
Güvenlik sektöründe kullanılan ürün ve teknolojiler gün geçtikçe gelişmekte ve güvenliği daha da ön planda tutan ürünler ortaya çıkmaktadır. Bizim kullanmış olduğumuz ürün ve teknolojiler ise almış olduğumuz projeye göre değişiklik gösteriyor. Genel olarak sıralarsak; bina otomasyon sistemleri, akıllı anahtar ve varlık yönetim sistemi, kurşun geçirmez cam&güvenlik cam filmi, bekçi tur ve kontrol sistemleri, acil anons ve seslendirme sistemleri, turnike ve yüksek güvenlikli tam boy kabinler, metal kapı&el dedektörleri, patlayıcı&narkotik tespit sistemleri&x-ışınlı kontrol cihazları kullanılan ürün ve teknolojilerdir. 

Temizlik sektörüne dair neler söylersiniz? Sektörün mevcut durumu ve sizin sektördeki pazar payınız nedir? 
Güvenliğin olduğu çoğu projede güvenlik personelinin yanı sıra temizlik personeline de ihtiyaç duyulmaktadır. İnşaat güvenliğini temin ettiğimiz projemizin aynı zamanda inşaat kalıntılarını da toplayıp temizleyecek bir temizlik personeli temin edebiliyoruz. Temizlik firmamızda personel hizmetiyle birlikte satışını yapmış olduğumuz temizlik malzemeleriyle de müşteri firmalarımızın ihtiyaçlarını karşılayabiliyoruz. 
Güvenlikte olan sektördeki mevcut durumumuz ve sektördeki pazar payımız temizlik firmamızda da geçerlidir. Temizlik firmamızda da 8 proje ve 122 personel hizmetiyle sektörde yerimizi belirlemekteyiz. Güçlü, eğitimli ve uzman personel kadromuzla hizmetlerimiz devam etmekte ve daha büyümekteyiz.  
Temizliğe dair yapmış olduğumuz yatırımlarda almış olduğumuz projeler ve bu projelere vermiş olduğumuz hizmetlerdir. Yapılan yatırım kadar almış olduğumuz memnuniyette bizim için çok önemlidir. 
Güvenlik ve temizlik sektöründe oluşan problemlerin en hızlı şekilde çözülmesi için var olan denetleme sisteminin, gerekli eğitimin ve istenilen özelliklerin ön planda tutulması gerekiyor. En önemlisi de uzman bir kadroya sahip olmamız her zaman başarılı, güçlü ve emin adımlarla ilerlememizi sağlıyor.

dfg

Yukarı