Ana içeriğe atla

ayos

“Sağlam kadro eğitimle olur”

16.11.2016 - 17:37

Akçam Özel Güvenlik’in Genel Müdürü Levent Aktaş, personel alımlarında yaptıkları eğitimi güncel tutmaya çalıştıklarını belirterek, “İyi ve sağlam bir kadro eğitimle olur” diyor.

“Güvende hissetmeye alışın…” Bu sözler, Genelkurmay Başkanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetler kadrosu içerisinde uzun yıllar çalışmış personeliyle sektörün öncü firmalarından biri haline gelen Akçam Özel Güvenlik’e ait. Kamu kurum ve kuruluşu, özel sektör, hastane, eğitim kurumları ve alışveriş merkezleri gibi insan yoğun alanlarda güvenlik hizmeti sunan Akçam Özel Güvenlik, 3 yıldır sektörde faaliyet gösterirken, teknolojik donanımıyla da farkını ortaya koyuyor. 
“Eğitimli ve kadrosunda uzman personelleriyle” ön plana çıktıklarını söyleyen Akçam Güvenlik, son dönemde tartışma konusu olan “eğitimli iş gücü” sorularımızı da içtenlikle cevaplıyor. Firmanın Genel Müdürü Levent Aktaş, duyarlı ve kaliteli hizmet anlayışının vazgeçilmez güvenceleri olduğunu, bunun da eğitimle sağlandığını vurguluyor. İyi ve sağlam bir kadronun varlığının eğitimden geçtiğini söyleyen Aktaş, “İşletmelerin iç ve dış çevresel değişiklik ve koşullara uyum sağlayabilmeleri, insana yapılan yatırım ve dolayısıyla eğitimle olanaklı oluyor. Eğitim, üretim sürecinde birçok işin bilinçli bir biçimde yapılmasını sağlaması  nedeniyle, eğitimin hem üretimin verimini arttırıcı, hem de personele nitelik kazandırıcı etkisi var” ifadelerini kullanıyor.

“SINAVLAR YAPIYORUZ”
Şirketin bünyesinde çalışan elemanlara verdikleri eğitimin kalitesine değinen Aktaş, “Akçam Özel Güvenlik ve Şirketi olarak, verilen eğitimin sonunda personeller ölçme ve değerlendirme adına sınava tabi tutuyoruz. Değerlendirme sonuçlarına göre eğitimin etkin olup olmadığı belirlenerek yeni eğitime ihtiyaç duyulup duyulmadığına karar veriyoruz. Eğitimin sonunda başarı sağlayan personellere sertifika belgesi veriyor, bu belgeyi de özlük dosyalarında bulunduruyoruz” diyor. Personelin uyum sürecini en aza indirecek ve öğrenme sürecini kolaylaştıracak noktalara önem verdiklerini söyleyen Aktaş, “Böylelikle personellerimiz öğrendiklerini kısa sürede yaptığı işte uygulayıp,  işine motive oluyor” şeklinde konuşuyor. 

“EĞİTİMİ GÜNCEL TUTUYORUZ”
Eğitimi güncel tutmanın da çok önemli olduğunu vurgulayan Levent Aktaş, “Akçam Özel Güvenlik Şirketi olarak,  hızla değişen çevre koşullarından dolayı eğitimi de sürekli olarak güncel tutmak gerektiğinin bilincindeyiz. Bu bağlamda çalışmalar yapıp uygulamaya alıyoruz. Personellerimize eğitim sonrasında sınav uygulaması yapılıp eğitimin etkili olup olmadığına bakıyoruz. Yeterli başarıyı gösteremeyen personellere eksik olduğu kısımlar üzerinden tekrar eğitim veriyoruz. Bu da, verimliliği arttırarak hızlı ve yeni iş çıkarmalarını sağlıyor. Bu arada, yenilikleri ve değişiklikleri de özenle takip ediyoruz” diyor.

dfg

Yukarı