Ana içeriğe atla

bridgestone

SECURITAS’TAN SEKTÖRDE BİR İLK: GÜVENLİK YÖNETİM SİSTEMİ

17.02.2020 - 16:11

Güvenlikte bilgi lideri Securıtas, sektörde bir ilke daha imza atarak hizmetleri arasına Güvenlik Yönetim Sistemi’ni de ekledi. Güvenlik organizasyonunda ihtiyaç duyulabilecek tüm yasal düzenlemeleri ve talimatları içeren Güvenlik Yönetim Sistemi ile şirketlere operasyon sırasında gerekli tüm yönlendirmeleri kapsayan özel bir kılavuz ve yol haritası oluşturuluyor.

Securitas Güvenlik Yönetimi Sistemi, güvenlik planlamalarında özellikle farklı segment ve iş kollarında birden fazla lokasyonda faaliyet gösteren firmalar için hizmet standardizasyonu, maliyet ve güvenli çalışma ortamı yaratılmasında büyük avantajlar sağlıyor. 
 

GÜVENLİK YÖNETİM SİSTEMİ NELERİ KAPSIYOR?
Güvenlik Yönetim Sistemi’nin ilk dayanağını ilgili kanun ve yönetmelikler oluşturuyor. Bunun yanı sıra ulusal ve uluslararası standartlarda göz önünde bulunduruluyor. Bu kapsamda Güvenlik Yönetim Sistemi’nin içeriğinde 5188 Sayılı Özel Güvenlik Kanunu uygulamaları, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu uygulamaları, standartlar, güvenlik uygulamaları, Acil Durum Yönetim Planı, KVKK kapsamında alınacak önlemler yer alıyor.  Ayrıca raporlama, denetimler ve ihtiyaca özel eğitimler de gerçekleştiriliyor. Güvenlik Yönetim Sistemi’nin maliyet ve riskleri minimize etmek için etkili bir araç olduğunu dikkat çeken Securitas Güvenlik Süreçleri ve Kalite Koordinatörü Hüseyin Erim ‘Şirket yönetim politikası ile uyumlu, yasal, finansal, şirket etiği ve operasyonel gereklilikleri karşılayan bir Güvenlik Yönetimi Sistemi organizasyonun güvenlik risklerini en aza indirirken, operasyonel verimlilik için bir araç olacaktır” dedi.  

Securitas’ın global bilgi yerel uzmanlığı ile sektörlere özel planlamaya Securitas Güvenlik Metodoloji ile başlanıldığının altını çizen Erim, ‘Bu planlamayı bir adım daha öteye taşıyarak oluşturduğumuz Güvenlik Yönetim Sistemi ile şirketlere tüm güvenlik süreçlerini, kanunlar ve prosedürlerle destekleyen detaylı bir plan haline getiriyoruz. Bu planı belli aralıklarla günceliyor, eğitimlerle destekliyoruz. Acil Durum Eylem Planı oluşturarak, olası kriz durumlarında yapılması gerekenleri detaylandırıyoruz. Amacımız iş ortaklarımıza her zaman kaliteli ve sürdürülebilir hizmet sunmaktır” dedi.

dfs

Yukarı