Ana içeriğe atla

ayos

TEKNOLOJİYE CİDDİ YATIRIM YAPIYORUZ

10.04.2017 - 17:06

Tepe Güvenlik AŞ Genel Müdür Yardımcısı Barış Sandıkcı, “Amacımız, en ileri teknolojik altyapı ile tüketici beklentisinin üzerinde hizmet vererek sadece güvenlik sistemi sunmak değil, tüketicimizin hayatlarını kolaylaştırma ve yaşam standartlarını artırma adına katkıda bulunmak. Bu sebeple sürekli kendimizi geliştiriyor ve teknolojiye ciddi yatırım yapıyoruz” dedi.

Tepe Güvenlik AŞ Genel Müdür Yardımcısı Barış Sandıkcı, akıllı şehir konseptinde öne çıkan güvenlik sistemlerinin başında alarm izleme merkezi destekli alarm sistemlerinin geldiğini söyleyerek, “Yeni teknoloji gelişimleriyle alarm sisteminde kullanılan hareket dedektörleri, video doğrulama özelliği ile alarm merkezlerine doğrulanmış veri gönderiyor. Buna ilave olarak, mobil cihazlar üzerinde kullanılmaya başlanan yine alarm izleme merkezi takipli uygulamalar ile kişiler, herhangi bir lokasyonda ihtiyaca göre sağlık veya panik alarmı oluşturabiliyor, GPS servisleri üzerinden kişinin konum bilgisi alarm merkezine iletilerek gerekli aksiyonların alınması sağlanabiliyor. Burada Tepe Güvenlik olarak şimdiden altyapımızı gelecek trendlere göre organize etmiş durumdayız. Herhangi bir deprem ve olası sıkıntılara karşı tek bir noktadan değil iki ayrı ilden yedeklemeli olarak kesintisiz hizmet verebiliyoruz. Amacımız, en ileri teknolojik altyapı ile tüketici beklentisinin üzerinde hizmet vererek sadece güvenlik sistemi sunmak değil, tüketicimizin hayatlarını kolaylaştırma ve yaşam standartlarını artırma adına katkıda bulunmaktır. Bu sebeple sürekli kendimizi geliştiriyor ve teknolojiye ciddi yatırım yapıyoruz” dedi.

“AKILLI ŞEHİRLERİN OLMAZSA OLMAZI GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ”
Güvenlik çözümlerinin akıllı şehir konseptinin olmazsa olmaz unsurlarından olduğuna değinen Sandıkcı, “Bu çerçevede, her geçen gün hayatımızda daha fazla kullanmaya başladığımız ‘Akıllı şehirler ve Güvenlik’ uygulamaları, hem çevresel hem de fiziksel olarak geniş çerçevede büyük kolaylıklar sağlıyor. Mekanlarda kullanılan video doğrulamalı alarm sistemleri sayesinde oluşturulan erken uyarı mekanizmasıyla, kolluk kuvvetleri hızlı bir şekilde yönlendirilerek suç oranının düşürülmesi mümkün. Yeni teknolojiyle gelen görüntülü doğrulama özelliği sayesinde, kolluk kuvvetleri gereksiz yere meşgul edilmeyerek daha az işgücüyle daha hızlı müdahale imkanı sağlayacaktır. Mobil ortamda gelen yenilikler, güvenlik konseptinin mekandan bağımsız hale gelmesini sağlamış ve kişilerin ihtiyaç anında herhangi bir noktada hizmet almasına olanak sağlamıştır” diye konuştu.

“TEPE İLE GÜVENDEYİZ”
Tepe Güvenlik AŞ olarak 2017 yılı itibariyle müşterilerine video doğrulamalı alarm sistemleri sundukları bilgisini veren Sandıkcı, “Bu kapsamda hedefimiz maliyetleri de minimumda tutarak bu sistemi tüm mekanlarda kullanılır hale getirmektir. Yine 2017 yılında hayata geçirdiğimiz ‘Tepe İle Güvendeyiz’ uygulamasıyla mobil platformlarda farklı hizmetler sunuyoruz. Müşterilerimizi ‘beni izle’ özelliğiyle ihtiyaç halinde coğrafik doğrulamayla ve belirli periyodlarla görüntülü olarak izleyebiliyoruz. Yine bu uygulamayla tek bir tuşla polis, ambulans, itfaiye talepleri değerlendirilerek alarm merkezi üzerinden ilgili kolluk kuvveti ihtiyacını yönlendirebiliyoruz.  Sessiz alarm özelliğiyle olası bir tehdit durumunda alarm merkezi üzerinden müşterinin güvenliği de göz önünde bulundurularak teyit alınmadan ilgili konuma kolluk kuvvetleri yönlendirmesi yapabiliyoruz. Benzer konseptlerin tüm akıllı şehir uygulamalarında standart hale getirilmesini güvenlik sektörünün yenilikçi kuruluşlarından biri olarak öncelikli beklentimiz” şeklinde konuştu.

dfg

Yukarı