Ana içeriğe atla

bridgestone

TEPE SAVUNMA VE GÜVENLİK SEKTÖRÜNÜN YOL HARİTASINI AÇIKLADI

15.03.2019 - 11:05

TEPE SAVUNMA VE GÜVENLİK, “GÜVENLİ BİR GELECEĞİ, DÜN OLDUĞU GİBİ YARIN DA YİNE BİRLİKTE NASIL İNŞA EDEBİLİRİZ?” SORUSUNUN YANITLARINI “GÜVENİ PAYLAŞANLAR” İSİMLİ KONFERANSINDA ULUSLARARASI İSİMLERLE CEVAPLADI.

Tepe Savunma ve Güvenlik, “Güvenli bir geleceği, dün olduğu gibi yarın da yine birlikte nasıl inşa edebiliriz?” sorusunun yanıtlarını, Hilton İstanbul Bosphorus’ta gerçekleşen ‘Güveni Paylaşanlar’ konferansında uluslararası isimlerle cevapladı. Konferansta, eski NATO komutanı ve İngiliz Genel Kurmay Başkanı Sir Richard Shirreff, kendi geliştirdiği güneş enerjisiyle çalışan uçağıyla 24 saat kesintisiz uçarak dünyada ses getiren İsviçreli kâşif, pilot Andre Borschberg ve Londra 2012 Olimpiyatları’nın güvenliğini sağlayan John Donlon konuşmaları ile güvenlik sektörüne yön verdi. Konferansta ayrıca Tepe Savunma ve Güvenlik’in “Türkiye Ekonomisindeki Yeri - Ekonomik Etki Analizi Raporu” da katılımcılarla paylaşıldı. 
“Güveni Paylaşanlar” konferansın açılışında konuşan Tepe Savunma ve Güvenlik Genel Müdürü Bora Doğualp, 25 yıl önce, vizyoner bir bakış açısıyla yola çıkarak Tepe Savunma ve Güvenlik şirketini kurduklarını ve Türkiye’de güvenlik sektörünün kurumsal yapıya sahip ilk yüzde yüz Türk sermayeli oyuncusu olduklarını söyledi.
İş ortaklarıyla güven yolculuklarına hep birlikte devam edeceklerini belirten Doğualp, sözlerine şöyle devam etti: “Başlangıçtan bugüne iş ortaklarımızla geçirdiğimiz 25 yıla baktığımızda Tepe Savunma olarak bu zamanı çok iyi değerlendirdiğimizi düşünüyorum. Çünkü bizim için zaman övünç, sizler için güven teşkil ediyor. Bizim sermayemiz insan ve insana bağlı iş gücü. Bu sebepledir ki odağımızda çalışanlarımız ve diğer tüm iş paydaşlarımız var.”

TÜRKİYE EKONOMİSİNE 1 MİLYAR LİRALIK KATKI
Bora Doğualp, önümüzdeki dönemlerde sürdürülebilir bir gelecek sağlamak için iş birliklerine devam edeceklerini vurguladı. “Tepe Savunma ve Güvenlik’in Türkiye Ekonomisindeki Yeri - Ekonomik Etki Analizi Raporu”nda yer alan bazı verileri açıklayan Doğualp, şunları kaydetti: “Bu rapor, ilk defa odağına bir özel güvenlik hizmet firmasının Türk ekonomisine etkisini aktarması bakımından önem taşıyor. 2017’de alışveriş merkezlerinde gerçekleştirilmiş ticaret rakamı 110 milyar TL iken, Tepe Savunma hizmeti alan AVM’lerin toplam cirosu yaklaşık 32 milyar TL. Bankacılığa baktığımızda, Tepe Savunma hizmeti alan bankaların toplam aktif büyüklüğü 1,2 trilyon TL. Diğer yandan Tepe Savunma hizmeti alan özel sektör işletmelerinin 2017 toplam cirosu ise yaklaşık 321 milyar TL’dir. Özel güvenlik sektörü 305 bine yaklaşan çalışanı ve bin 450 firmayla 13 milyar TL ciroya ulaştı. Tepe Savunma, 2017’de 522 bin kişiye doğrudan, 776 milyon kişiye dolaylı güvenlik hizmeti sağladı. Araştırma sonuçlarına göre, toplam istihdama Tepe Savunma’nın katkısı 17 bin 500 olarak ölçülmüştür. 493 milyon TL’lik üretim değeri ile 440 milyon TL’lik katma değer yaratarak, idari ve hizmet sektörü Türkiye ortalaması olan 32 değerinin üzerinde katkı sağlıyoruz. Tepe Savunma, ekonomiye yaklaşık 1 milyar liraya yakın katkı sağlamaktadır.”

dfs

Yukarı