Ana içeriğe atla

ayos

Tesan en yeni teknolojilerini ISAF’ta tanıtacak

06.09.2017 - 09:37

Dünya genelinde güvenlik sektörü ürünlerine bakıldığında, satış adetleri olarak her geçen gün büyüyen bir grafik gördüklerini belirten Tesan Genel Müdürü Rüştü Arseven, Türkiye’de Şu an yaklaşık 250-300 milyon dolar civarında bir pazar olduğunun tahmin edildiğini ve Türkiye’deki bu pazarın globaldeki gibi artan güvenlik ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına her geçen yıl büyümeye devam ettiğini belirtti.

“Amerika ve Avrupa’ya göre şu an teknolojiyi biraz daha geriden takip eder durumdayız” diyen Arseven,  “Globalde IP tabanlı çözümler yaygın durumdayken, Türkiye’de analog tabanlı ürünler fiyat odaklı olması sebebiyle daha fazla tercih edilmekte ve bu da yeni teknolojiyi maalesef arka planda bırakmaktadır. Son tüketici ve partnerlere verilecek eğitimlerle beraber aradaki bu fark biraz daha kapanacaktır” dedi. 
Teknolojideki her yeni gelişme, güvenlik sektöründe yeni bir çözüm olarak karşılarına çıktıklarını söyleyen Arseven, “Geliştirilen yazılımların, donanımlar ile daha optimize çalışabilir duruma gelmesiyle beraber bu sene karşımıza çıkan H.265+ sıkıştırma teknolojisi, geçen senelere göre kamera görüntülerini yüzde 80 oranında daha fazla sıkıştırarak disk alanından ciddi kazançlar sağlamaktadır. Bunun dışında yine 2017 yılının çözümlerinden olan ‘PoC (Power Over Coaxiel)’ teknolojisiyle, anten kablosu olarak adlandırdığımız koaksiyel kablo üzerinden artık sadece görüntü değil, aynı zamanda elektriği de iletir duruma geldik. Böylece PoC, H.265+  ve benzer teknolojiler, hem iş gücünü hem de maliyeti azaltarak kullanıcılara büyük avantajlar sağlamaktadır” dedi. 

UÇTAN UCA ÇÖZÜMLER
Hedeflerinin, kullanıcılara uçtan uca çözümler sağlayabilmek olduğunu belirten Arseven, “Örneğin bir güvenlik sistemi kuracaksınız, biz bu sistemde kullanacağınız kameralardan depolama çözümlerine, altyapı ürünlerinizden kablosuz çözümlerinize, network çözümlerinizden ağ güvenliğine kadar ihtiyacınız olan bütün ürünleri tek bir elden sunabilmeyi hedefliyoruz. Ar-Ge ekibimiz ile birlikte son teknolojileri sürekli takip ederek, en yeni çözümleri bünyemize katmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” açıklamasını yaptı. 
Son olarak Isaf Fuarı’na ilişkin görüşlerini aldığımız Arseven, “Bu yıl Türkiye Stratejik Distribütörü olduğumuz, dünyanın lider güvenlik markası Haikon ile veri depolaması çözümlerinde dünyanın önder markalarından Seagate’in çözümlerini ziyaretçilerle buluşturacağız. ISAF Fuarları’nın, büyük emekler harcayarak ülkemizde bayrağını taşıdığımız global markaların çözümlerini ve en yeni teknolojilerini, ülkemiz sektörüne daha iyi tanıtabilmek ve anlatabilmek için büyük fırsat olduğunu düşünüyoruz. Sektörü bir araya getiriyor. Bu sene de yine yüksek bir katılımcı sayısı ile çözümlerimizi, İstanbul içinden ve dışından gelecek daha fazla kullanıcıya ulaştırmayı, çözümler hakkında ilk ağızdan doğru bilgileri aktarmayı umuyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

dfg

Yukarı