Ana içeriğe atla

ayos

Türkiye’nin katma değerli teknoloji distribütörü

12.06.2017 - 12:33

35 yıllık geçmişiyle sektöründe Türkiye’nin ‘katma değerli teknoloji distribütörü’ olarak konumlanan Tesan İletişim’in Genel Müdürü Rüştü Arseven ile firmanın vizyonunu ve faaliyet odaklarını konuştuk.

Tesan’ın faaliyet hayatına 1983 yılında, telekom ağ donanımları üretim ve satışı yaparak başladığını ifade eden Tesan İletişim Genel Müdürü Rüştü Arseven, “Bugün bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründeki ürünlerimizi 300 kişiyi bulan kadromuz, 4 binin üzerinde ürün çeşidimiz, 3 bini aşkın dağıtıcı, perakendeci ve kurumsal iş ortağımız ile Türkiye’nin tüm illerinde, 15 binden fazla satış noktası üzerinden son kullanıcı ile buluşturuyoruz” dedi. 
Tesan’ın 2015 yılı cirosu ile ‘İlk 500 Bilişim Şirketi-Türkiye’ araştırmasında genel listede 46. sırada yer aldığını hatırlatan Rüştü Arseven, sözlerine şöyle devam etti: “Yenilikçi vizyonumuz ve iş ortaklarımızla yarattığımız sinerjiyi, 35 yıldır sürekli geliştirmeye çalışıyoruz. Tesan, iletişim ihtiyaçlarını tek kaynaktan sağlama konforu sunan, Türkiye’nin katma değerli teknoloji distribütörü. İş ortaklarımız  ve onların son kullanıcılarına sunduğumuz satış sonrası teknik destekler, eğitimler, pazarlama destekleri, bu katma değerin bir parçası.”

“TTEC HER GEÇEN GÜN DAHA DA BÜYÜYOR”
Mobil aksesuar kategorisinde kendi teknoloji markaları olan ttec’i her geçen gün daha da büyüttüklerini ifade eden Arseven, “ttec; cep telefonunun hayatımıza girmesi ile birlikte 1995 yılında, mobil aksesuar ürünleri ile yaşamına başladı. Günümüzde mobil aksesuarın yanı sıra tüketici elektroniği, güvenlik sistemleri ve ağ çözümleri kategorilerinde bin 500’ü aşan ürün gamına sahip bir teknoloji markası. Mobil aksesuar kategorisinde ise Türkiye’nin lider markası olarak bizi gururlandırıyor. ttec ürünleri Türkiye başta olmak üzere 15’in üzerinde ülkede 12 binin üzerinde satış noktasında tüketici ile buluşuyor. Bugüne kadar 60 milyonu aşan ttec markalı ürün milyonlarca tüketici ile buluştu. Global bağımsız araştırma şirketi TNS Global tarafından Mart 2016’da Türkiye genelinde yapılan araştırmaya göre ttec, mobil aksesuar kategorisinde ilk akla gelen, en çok tercih ve tavsiye edilen 1. teknoloji markası seçildi” diye konuştu.

“HAIKON MARKASIYLA DİSTRİBÜTÖRLÜK ANLAŞMASI İMZALADIK”
Güvenlik ve ağ çözümleri ile tüketici elektroniği kategorilerinde ise dünyaca iyi bilinen birçok markanın dağıtım, proje, satış ve satış sonrası hizmetlerini, en üst düzeyde katma değer ve müşteri memnuniyeti hedefiyle sürdürdüklerine değinen Arseven, “Son olarak A&S Dergisi’nin ‘En İyi 50 Güvenlik Üreticisi 2016’ araştırma sonuçlarına göre dünyanın bir numaralı güvenlik çözümleri üreticisi seçilen Hikvision’ın Haikon markası ile distribütörlük anlaşması imzaladık. Geniş ürün yelpazesiyle uçtan uca çözümler sunan Tesan, CCTV çözümleri, hırsız alarm ve ev otomasyon sistemleri, ağ güvenliği çözümleri, veri depolama çözümleri, kablosuz ağ çözümleri, ADSL/VDSL ağ ürünleri, ağ yönetim çözümleri, kulaklık setleri, sesli ve görüntülü konferans çözümleri, kablolama çözümleri, rack kabinetler, IP, DECT telefonlar, telekom aksesuarları gibi birçok ürün grubunda alanının lider markalarının Türkiye distribütörlüğünü gerçekleştiriyor. Haikon, Qnap, Sonicwall, Engenius, Jabra, Netgear ve Polycom bu markalardan bazıları” şeklinde konuştu.
 

dfg

Yukarı