Ana içeriğe atla

ayos

EVİNİZİN BEKÇİSİ OLALIM...

07.03.2017 - 12:22

Mresco Türkiye Ceo’su Oya Zingal, “Önceliğimiz yatırımcımızın rahatlığı ve aileleriyle birlikte yaşayabilecekleri güvenli ve konforlu yaşam alanları üretmek. ‘Evinizin Bekçisi Olalım’ diyerek onların hayatlarına katacak birçok kolaylık sağlıyoruz. Dönemsel kiralama sistemimizle yatırımlarına değer kazandırıyoruz” dedi.

Mresco Türkiye olarak sunduğunuz gayrimenkul çözümlerinizden kısaca bahseder misiniz? 
Yatırımcımızın istek ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak onların yaşam alanlarını, yaşam kalitelerini yükseltiyoruz. Önceliğimiz yatırımcımızın rahatlığı ve aileleriyle birlikte yaşayabilecekleri güvenli ve konforlu yaşam alanları üretmek. Ayrıca projelerimizde geliştirmiş olduğumuz yenilikçi sistemlerimizle müşterilerimizin hayatını kolaylaştırıyoruz. “Evinizin Bekçisi Olalım” diyerek onların hayatlarına birçok kolaylık sağlıyoruz. 

Murabahat Yatırım Fonu olarak Türkiye yatırımlarınızdan bahseder misiniz? Fonun büyüklüğü ne durumda? Körfez sermayesinin Türkiye’ye ilgisi ne düzeyde gerçekleşiyor?
Kuveyt merkezli Murabahat Real Estate Solutions, 1.3 milyar dolar portföy büyüklüğüne ve 600’a yakın çalışana sahip. Bu portföy, Türkiye haricinde Mısır’da, Mekke’de ve Kuveyt’te bulunuyor. Grubumuzun Türkiye’deki yatırımları dışında, Şharm el Şeyh ve Kuveyt’te tatil köyleri, Suudi Arabistan, Mısır, BAE de ofisleri var. Gayrimenkuldeki en büyük yatırımımız Mekke’deki Hajar (Hacer) Tower.  Murabahat Real Estate Solutions, Türkiye pazarına 2008’de Mresco Türkiye ile girdi ve Hacer Tower dairelerinin satışıyla tanındı. Hacer Tower kuleleri müşterilerinin Umre ve Hac ibadetini yerine getirmelerini sağlamak üzere konumlandırılmış durumda. Satışa çıktığı ilk haftada 500’ü aşkın talep aldı.  Şu anda sadece Türkiye’de bin adet satışı geçtik. 20 milyon dolar civarında satış yaptık. Çok ilgi oldu. Hedef kitlemiz her yıl Umre’ye gidenler. Kabe’ye en yakın tesis olması sebebiyle Kabe’ye yürüyerek geçilebiliyor. Rezidansı Mövenpick Grubu işletiyor. 5 yıldızlı otel konforu sağlanıyor. Ayrıca bir Avrupa ülkesinde de yeni bir yatırımı gerçekleştirmek üzereyiz. Grubumuzun gayrimenkul dışında, perakende, gıda ve IT sektörlerinde yatırımları var. Şirketimiz ayrıca Türkiye’de farklı yatırım dallarına da ilgi duyuyor, bu bağlamda 2015 yılında 3 Öğün Yemek şirketinin yüzde 50 hissesini alarak gıda sektöründe de hizmet vermeye başladı.

Mresco Türkiye olarak 2017 yılına yönelik yatırım hedeflerinizi paylaşır mısınız?
Türkiye pazarına gayrimenkul yatırımları ile önemli bir adım atmış olan Mresco, bu alanda kazanmış olduğu marka tanınırlığı ve özellikle kullanıcılardan almış olduğu çok değerli geri beslemeler sonucu farklı alanlarda da yatırım arayışlarına başlamıştı. Bu girişimlerin ilk ürünü 3 Öğün Firması ile ortaklık olmuştur. Yemek sektörü oldukça kaliteli ve titiz çalışılması gereken, çok geniş yelpazeye sahip bir hizmet alanı. Önümüzdeki yıllarda bu alanda sadece yüksek nitelikleri ile sürdürülebilir rekabet üstünlüğü sağlayabilen firmalar ayakta kalabilecek. Uzun zamandan beri takip ettiğimiz, hızla gelişen yatırımların önemli bir kolu olan sektörlerde de2017 yılında yer alarak önemli yatırımların arkasında olmak istiyoruz. Konut ve otelcilik sektörüne bizim için yeni olacak yeni bir yaklaşım getireceğiz. Denizcilik, maden ve tarım sektörüne yatırım yapma hedeflerimiz var. 

dfg

Yukarı