Ana içeriğe atla

ayos

SİBER GÜVENLİK...

17.01.2017 - 13:53

Metric Genel Müdürü Gökhan Arıksoy,  siber güvenliğin son 20 yıldır büyük bir değişimden geçtiğini söyleyerek, “90’lı yıllarda güvenlik duvarının içerisinde kalan her şey güvenilir, dışında kalanlar ise güvensiz olarak görülüyordu.

Ancak günümüzde artık siber tehditler güvenlik duvarının içerisinde de ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle yeni çözümlerin geliştirilmesi zaruri hale geldi. Özellikle insan gibi düşünebilen, bunu yaparken de devasa miktarda veriyi hızla işlemden geçirebilen yapay zekaya dayalı derin öğrenme daha da önem kazandı. Gelecekte güvenlik alanında yapay zekanın çok daha fazla kullanımına şahit olacağımızı düşünüyorum. Çünkü günümüzde büyük verinin etkisi ile ortaya çıkmış bir bulut teknolojisi var. Uygulanacak güvenlik teknolojilerinin de artık bulut sistemini dikkate alması gerekiyor” dedi.
Arıksoy, büyük miktarlardaki verilerin, güvenlik önlemlerini ve güvenlik politikalarının yeniden tanımlanması zorunluluğunu da beraberinde getirmeye devam edeceğini belirterek, büyük veriler için eski güvenlik modelleri kullanılamayacağını ifade etti. 

dfg

Yukarı