Ana içeriğe atla

ayos

ŞİRKETLERE DİJİTAL FORMÜL

15.12.2016 - 16:45

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, “Vodafone olarak 30 yılı aşan global deneyimimizle, Türkiye’de dijitalleşmek isteyen her şirketin yanındayız. Accenture işbirliğiyle hayata geçirdiğimiz Yarına Hazırım Platformu ile Türkiye’de işletmelerin dijital haritasını çıkarıyoruz. Şirketlere Dijital Dönüşümlerini gerçekleştirebilmeleri için ihtiyaç duyacakları ‘dijital formülü’ sunuyoruz” dedi.

Dünyanın giderek dijitalleştiği günümüzde dijitalleşmenin ödeme sistemlerine olan etkilerinden bahseder misiniz? Dijital dönüşümü göz önüne aldığımızda ödeme sistemlerini sizce nasıl bir gelecek bekliyor?
Vodafone olarak, ülkemizde öncülüğünü yapmayı hedeflediğimiz Dijital Dönüşümün en önemli aşamalarından birinin mobil finansal servisler olanaklarının yaygınlaştığı bir topluma geçmek olduğuna inanıyoruz. Günümüzde, teknoloji ile birlikte nakit paranın hayatımızdaki yeri de değişiyor. Kağıt ve bozuk paraların kullanım oranı hızlı bir şekilde düşüyor. Tüm dünyada mobil ödeme sistemlerine geçiş hızlanıyor. Dijitalleşme ve mobil finansal servisler sayesinde, bankacılık hizmetlerine erişimi olmayan insanlara ulaşılabiliyor ve finansal hayata katılım oranı yükseliyor. Vodafone olarak biz de bu doğrultuda tüketicilerimizin hayatını kolaylaştıracak güvenli mobil ödeme altyapılarına yatırım yapmaya devam ediyoruz. Vodafone Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri Anonim Şirketi ile müşterilerimize mobil ödeme hizmetleri sunuyoruz. Para havalesi, elektronik para ihraç edilmesi ve fatura ödemeleri gibi konularda aracılık edilmesi dahil geniş bir yelpazede hizmet sağlıyoruz. Vodafone Mobil Ödeme, Vodafone Cep Cüzdan ve Cep Nakit Kart ürünleriyle fatura ödemeden online alışverişe ve para transferine kadar tüm mobil finansal servislerin güvenli bir şekilde yürütülmesini sağlıyoruz. Vodafone aboneleri herhangi bir kredi kartını uygulama aracılığıyla taratarak kolay ve güvenli şekilde Cep Cüzdan’a ekleyebiliyor. Eklenen kredi kartı ile Cep Cüzdan ve Multinet anlaşması sayesinde 20 bin restoranda kolayca ödeme yapılıyor. Ayrıca, cepten cebe para gönderme işlemleri de Cep Cüzdan uygulaması üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Vodafone Cep Cüzdan uygulaması kapsamında, kullanıcılar banka müşterisi olmalarına gerek kalmaksızın ön ödemeli bir Cep Nakit Kart’a sahip olabiliyor. Cep Nakit Kart ile banka müşterisi olmayan kişiler rahatlıkla internet gibi kanallarda işlem yapabiliyor, PTT ATM’lerinden para çekebiliyor. Ek olarak, “Cep Nakit Kart” ile Vodafone Cep Cüzdan uygulaması üzerinden elektrik, su, doğalgaz gibi faturaların da ödenmesine imkan tanıyoruz.

Dijital dönüşüme kurumların sağlıklı bir şekilde entegre olabilmesi için nasıl bir strateji uygulamaları gerekiyor?
Her işte olduğu gibi, sağlıklı bir dijitalleşme süreci için de önce ölçmek gerekiyor. Her şeyden önce dijitalleşmenin neresinde bulunduğunuzu bilmeli, bir konum ve durum tespiti yapmalısınız. Vodafone olarak, 30 yılı aşan global deneyimimizle, Türkiye’de dijitalleşmek isteyen her şirketin yanındayız. Accenture işbirliğiyle hayata geçirdiğimiz Yarına Hazırım Platformu ile Türkiye’de işletmelerin dijital haritasını çıkarıyoruz. 100 puan üzerinden işletmelerin Dijitalleşme Endeksini hesaplıyoruz. Bu platform sayesinde otomotivden beyaz eşyaya her sektörden işletmenin ihtiyaçlarını analiz edebiliyoruz. Yaptığımız bu analize dayanarak, işletmelere verimliliklerini artırarak değişen iş dünyasında yarına hazır olabilmelerine yardımcı olacak çözümler sunuyoruz. Özetle, Yarına Hazırım girişimimizle şirketlere Dijital Dönüşümlerini gerçekleştirebilmeleri için ihtiyaç duyacakları “dijital formülü” sunuyoruz. 

dfg

Yukarı