Ana içeriğe atla

ayos

YÜZDE 100 YERLİ VE MİLLİ…

13.06.2017 - 10:47

Atiker Yazılım Satış Müdürü Sertaç Papan, “Yeni ürün geliştirme, yeni teknoloji geliştirme, kapasite artırma çalışmalarının sonucunda kısa sürede ciddi projelere imza atan, ileri teknoloji ürünleri konusunda Ar-Ge yapan ve katma değerli yazılım ürünleri geliştiren Atiker Yazılım olarak yüzde 100 yerli ve milli sloganıyla ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Atiker Yazılım Satış Müdürü Sertaç Papan, Ömer Atiker Yazılım Otomasyon Sistemleri AŞ’nin Selçuk Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi olan, Konya Teknokent yerleşkesinde kurularak 400 metrekarelik alanda faaliyetlerini sürdürdüğünü söyleyerek, “45 yıllık işletme deneyimi içerisinde başarı ekseninde faaliyet gösteren Ömer Atiker Holding, her dönemde sektörde kalite standartlarını yükseltecek Ar-Ge yatırımları yapıyor” dedi. 
Ar-Ge faaliyetleri sonucunda 2005 yılında Konya Teknokent yerleşkesinde kurulmuş olan yine kendi sektöründe lider çözümler üreten Ayosis Yazılım’ı bünyesine alarak, grup şirketlerinin hedeflerine de uygun tasarlanmış ERP çözümleri sunmak ve ülkemize değer katacak projelere imza atmak için ‘Atiker Yazılım’ markasıyla sektördeki yerini aldıklarına değinen Papan, “Yeni ürün geliştirme, yeni teknoloji geliştirme, kapasite artırma çalışmalarının sonucunda kısa sürede ciddi projelere imza atan, ileri teknoloji ürünleri konusunda Ar-Ge yapan ve katma değerli yazılım ürünleri geliştiren Atiker Yazılım’ın hedefi yüzde 100 yerli ve milli sloganıyla ülke ekonomisine katkı sağlamaktır. Edindiğimiz profesyonel iş anlayışımız, oluşturduğumuz genç ve dinamik kadromuz, insanlığa verdiğimiz değer ve  hedeflerimiz sayesinde şu an sadece Türkiye değil, dünya çapında hemen hemen tüm sektörlere özel yaptığımız çözümlerle kısa sürede her platformda yer almayı başardık” diye konuştu.  

ATİKER AKADEMİ; GELECEĞE YATIRIM PROJESİ
‘Eğitim alanında neye ihtiyacımız var ve bu ihtiyaçlarımızı nasıl hayata geçirebiliriz?’ sorusundan hareketle, kurum kültürünü oluşturan değerler doğrultusunda Atiker Akademi fikrinin doğduğuna işaret eden Papan, “Atiker Akademi; sürdürülebilir kalite standartları ve insan kaynaklarını odağa alarak, Atiker’in çalışanlarıyla değer ve kalite zincirinde yer alan tüm paydaşların kişisel, mesleki ve teknik alanlarda öğrenme ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla vücut bulmuş geleceğe yatırım projesi. Bireysel, fonksiyonel ve kurumsal gelişimi odağa alarak, üniversite öğrencilerine ve gençliğe eğitim imkânı sunarak kendisine geniş bir yelpazeyi hedef kitle olarak belirlemiştir. Sosyal sorumluluklarımızın farkındayız ve gençliğe yatırımın, geleceğe yatırım olduğunun bilincindeyiz. Gençlerimizin gözlerinde gördüğümüz ışıktan ilham alarak, onlara mutlu bir gelecek ve başarılı bir iş hayatı sunmak en önemli hayalimiz” şeklinde konuştu.

dfg

Yukarı