Ana içeriğe atla

ayos

YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ GAZİOSMANPAŞA HASTANESİ 30. GURUR YILINDA

15.10.2021 - 15:37

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Hayta, “1992 yılında 50 kişilik kadrosuyla açılan ve Gaziosmanpaşa bölgesinin ilk özel yataklı sağlık kuruluşu olarak, 24 saat uzman hekimlerle hizmet vermeye başlayan Hastanemiz, 30. Hizmet yılını kutluyor. Sağlık hizmetlerinde daha da iyiyi hedefleyerek, azimle çalışmanın heyecanı içinde, ülkemiz ile birlikte daha nice yıllara” dedi.

Kuruluşundan bu yana bölgede ve İstanbul genelinde ilkleri gerçekleştiren öncü misyonu ile sağlık sektöründe daima fark yaratan hastane, kuruluş yılından itibaren acil kadrosuyla,  İstanbul’da gece ve tatil günleri de dahil olmak üzere Anestezi ekibi bulunduran ilk hastane ünvanını alan Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi,  ‘Kalp, çoklu organ ve kemik iliği nakil merkezleri, yetişkin ve pediatrik kardiyovasküler cerrahi birimleri, ileri düzey görüntüleme birimleri, gelişmiş genetik, patoloji, biyokimya ve mikrobiyoloji laboratuvarları, kanser, mikro cerrahi merkezleri, pediatrik, çocuk ve yetişkin yoğun bakım merkezleri, onkoloji, nükleer tıp, radyasyon onkolojisi gibi özellikli birimlerimi’ ile 1000’den fazla çalışanı ile, çağın gerekliliklerine uygun olarak sağlık alanında en yeni ve en öncü teknolojileri sunarak hizmetine devam ediyor.

Kuruluşundan bugüne kadar, yükselen bir ivme ile hız kazanan hikâyesinde gelişen ve değişen dünyada zaman içinde yaşanan küresel boyuttaki dalgalanmalardan etkilenmeden her zaman büyümeye çalışan, farklı coğrafyalarda yaptığı iş birlikleriyle sağlık alanındaki deneyimini ve tecrübesini dünyanın dört bir yanına taşıdı. 
Çalışanlarının özverili ve fedakârca çalışmaları neticesinde dünyanın 87 ülkesini Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi’nin nitelik sağlık hizmetiyle tanıştırdı.
Hastane, 30. yılını kutladığı bugünlerde görevinin kutsal insan hayatı olduğu gerçeğini unutmadan ilk günkü heyecanıyla yoluna devam ediyor.

Hastane 30 yıldır bitmeyen bir özveri ve heyecan ile;
-9.5 milyon hastayı muayene etti, 
-500 bin başarılı ameliyata imza attı
-35 bin bebeğin doğumuna şahitlik etti
-4000 böbrek nakli ile insanları yaşama tutundurdu
-400 karaciğer nakli ile umut oldu
-17 kalp nakli, 70 yapay kalp nakli ve 3000 pediatrik kalp nakli olmak üzere toplamda 10.000 kalp ameliyatı yapıldı
-1000 kemik iliği nakli gerçekleştirildi
-87 ülkeye sağlık hizmeti sundu, 
-50.000 yabancı hastaya hizmet verdi

ff

dfg

Yukarı