Ana içeriğe atla

bridgestone

2019’DA DAHA GÜÇLÜ BİR ITT GÖRECEKSİNİZ

15.03.2019 - 10:23

İTT Lojistik Genel Müdürü Didem Öztanık: “Yüzde 25 büyüme hedeflediğimiz 2018’i yüzde 35 büyümeyle kapattık. 2019’da 2018’den daha güçlü bir ITT göreceksiniz.”

İTT Lojistik Genel Müdürü Didem Öztanık, hizmet ve faaliyetleriyle ilgili sorularımızı yanıtladı.

Geçen yılki röportajımızda 2018’de yüzde 25 büyüme hedefiniz olduğunu belirtmiştiniz. 2018 nasıl geçti?
Evet, bir sene önceki röportajımızda 2018 hedefimizde yüzde 25 bir büyüme olduğundan bahsetmiştim. Ülke olarak sıkıntılı bir sürece girdik 2018 ikinci yarısında. Fakat bizler bu süreçte yatırımlara ve iş birliklerine devam ederek yüzde 25 değil, yüzde 35’lik bir büyümeyle seneyi kapattık. 2018’deki hedeflerimizin birçoğunu gerçekleştirdik. Bunları şöyle sıralayabiliriz: Yıkama tesisi yatırımı (bu ay sonu açılışını yapacağız), inovasyon, büyüme, farklı katma değerli projeler ve son çeyrekte hedefimizde olmayan yeni araç yatırımları…

2018, filonuzu güçlendirdiğiniz bir yıl oldu aynı zamanda. Filonuzu güçlendirmek, 2018 hedefleriniz arasında yok muydu yani? 
2018 yılını söylediğiniz gibi filomuzu güçlendirerek kapattık. Aslında bu planımız, 2019’un ilk yarısındaydı. Fakat hem ihtiyaç artışı hem de senelerdir Renault ile yaptığımız iş birliği neticesinde planlarımız dışında ama güçlü bir yatırım oldu. 2019 yılında da bu yatırım devam edecek.

FİLOMUZ YÜZDE 100 RENAULT TRUCKS
Filonuzu Renault Trucks ile güçlendirdiniz. Neden Renault Trucks?

Renault Trucks’ı tercih etmemizin birçok sebebi var. Öncelikli sebep yakıt tasarrufu. Bunun dışında alım sonrası hizmetler ve araç bakımlarındaki avantajlar da etkili oldu. Şu an filomuz yüzde 100 Renault Trucks. Ve yatırımlarımız tek bir marka üzerinden devam edecek.

Filonuzun özellikleri hakkında bilgi verebilir misiniz?
Şu an filomuzda 95 adet Tırsan markalı hafif dorse, 65 adet Renault çekici ve 60 adet ISO tank mevcut. ITT olarak müşterilerimize bir paket hizmet sunmaktayız. ITT kapısından içeri giren bir müşteriye tank konteyner ısıtma işlemleri, serbest alan ve gümrüklü alanda depolama, serbest ve gümrüklü alanda kap değişikliği, tank tamiri, yurt içi taşıma, kapalı devre dolum, deniz yolu-kara yolu ile ihracat ve ithalatlar ile uluslararası yıkama sertifikasına sahip tank konteyner yıkama hizmetimizle lojistik hizmeti sağlamaktayız.

FARKLI ULUSLARARASI İŞ BİRLİKLERİMİZ DE OLABİLİR
2019 ile ilgili hedefleriniz nedir peki?

2019 senesinde birçok hedefimiz var. Biz 2019’a kucağımız dolu koşarak girdik. Nisanda SQAS denetimlerimiz olacak. Lojistik ve yıkama tesisimiz için öncelikle bu denetimlerden hedeflediğimiz puanı almak istiyoruz. Açılışını yapacağımız yıkama tesisimizin tıpkı lojistik kısmımız kadar başarılı olmasını hedefliyoruz. Farklı uluslararası iş birliklerimiz de olabilir. Bunu 2019 içerisinde göreceksiniz. 2019’da araç yatırımlarımız da tabii ki devam edecek. Yıkama tesisi projemiz tamamlandıktan sonra 2019’un ikinci yarısında Dilovası bölgesinde ikinci antrepomuzu ve elleçleme merkezimizi açacağız. Şu an bu çalışmalara başladık. Ve Mersin bölgesinde ısıtma tesisi projemiz var. Söylediğim gibi 2019’a dolu girdik. 2019’da 2018’den daha güçlü bir ITT göreceksiniz.

dfs

Yukarı