Ana içeriğe atla

apti

25 YILLIK TECRÜBEMİZLE FARK YARATIYORUZ

17.02.2020 - 14:01

Yunus Emre Uluslar Arası Nakliyat Genel Müdürü Cevat Aktaş: “Tehlikeli madde taşımacılığını gerçekleştirebilmek için işi icra eden şoför arkadaşlarımızın resmi yönetmelik gereğince gerekli eğitimleri almış olması gerekmektedir.”
 

Tehlikeli madde taşımacılığı yaparken hangi unsurlara dikkat ediyorsunuz? Zorluklarından bahseder misiniz?
Yunus Emre Uluslararası Nakliyat Şirketi olarak tüm Türk Cumhuriyetlere ve Orta Doğu Destinasyonlarına karayolu taşıma şekli ile tehlikeli madde taşımacılığı yapmaktayız. Taşımalar sahibi olduğumuz; standart tenteli ve kapalı kasa frigo tırlarımız ile gerçekleşmektedir.Şirketimiz ve sahibi olduğumuz araçlar; Resmi makamların yönetmeliğine uygun teknik ve prosedürel alt yapıya sahiptir. Sevkiyatı fiilen gerçekleştiren şoför arkadaşlarımızda materyal ve eğitim olarak gerekli donanıma sahiptir. Özellikle Kapalı kasa Frigo Tırlarımız ile yaptığımız tehlikeli madde taşımalarında hassasiyetimiz iki katına çıkmaktadır. Zira sevkiyatı yapacak aracımız, sevkiyat öncesi özellikle teknik kontrollerden geçmektedir. Sevkiyat sürecinde teknik bir arızanın olmaması gerekmektedir.
 

Tehlikeli madde taşımacılığını ifa ederken karşılaştığımız başlıca sorunları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;
·Taşıması ifa edilen emitanın ambalaj sorunları olmaktadır.
·Taşıması ifa edilecek emtianın araçlarımıza uygun, statik olması gereken standartlarda yüklenmemesidir.
·Taşıması ifa edilen emtianın boşaltma lokasyonunda gerekli hassasiyet ve özen gösterilmeden boşaltılmasıdır. 
·Taşıması yapılacak malzemenin evrak hatalarının olmasıdır.
 

Çevreye zarar vermeden düzenli ve güvenli bir şekilde taşınması gereken tehlikeli madde taşımacılığının diğer taşımacılık türlerinden farkı nedir? 
Tehlikeli madde taşımacılığını gerçekleştirebilmek için işi icra eden şoför arkadaşlarımızın resmi yönetmelik gereğince gerekli eğitimleri almış olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra yanıcı sınıfı yük taşıyabilme ehliyetine sahip olması gerekmektedir. Tehlikeli madde taşınmasında gerekli vasıflara reel olarak sahip değilseniz veya zamanla bu konuda eksiklik ihtiva ediyor iseniz, verilecek cezanın müeyyideler ile karşı karşıya kalma olasılığınız çok yüksektir. Sevkiyatı yapılacak emtianın evrakları ve bu evrakların içeriği tam ve eksiksiz olmak zorundadır. Ambalaj, evrak veya yükleme şeklindeki aksaklıklar sevkiyatın tarafımızca durdurulmasına neden olmaktadır.

Trafik yoğunluğunun olmaması hata risklerini azalttığını biliyoruz. Tehlikeli madde taşımacılığı yaparken hangi taşıma türünü kullanıyorsunuz?
Tehlikeli madde taşımacılığında; havayolu ve karayolu taşıma türünü kullanmaktayız. Her iki taşıma türünde de Ülke bazlı olarak tüm yönetmeliklere olan hakimiyetimiz yüksek düzeydedir. Taşımasını yapacağınız yükün cinsine, teknik detaylarına hakim olmak sevkiyatın çok daha sağlıklı ve güvenilir olmasına sebebiyet verecektir. Bu nedenle sevkiyatını gerçekleştirdiğimiz tüm ürünlerin içeriği hakkında sevkiyat öncesi bilgili olmamız şarttır. Taşımacılık ve lojistik sektöründe; 25 yıla tekabül eden tecrübemiz ile fark yaratabildiğimize yürekten inanmaktayız.
 

ghjjh

Yukarı