Ana içeriğe atla

ayos

Artvin’de başarı ödüllendirildi

18.01.2018 - 17:02

Artvin’in istihdamına eleman çalıştırarak, yatırım yaparak katkı sağlayan kurum ve kuruluşlar ile işletmeler Artvin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından teşekkür plaketi ile ödüllendirildi.

İş Kur’un faaliyetlerinin anlatıldığı tanıtım filmiyle başlayan programda konuşan İş Kur İl Müdürü Cevdet Ertürk, milletin birlik ve beraberliğiyle defedilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin iş hayatına ve ekonomiye olumsuz etkilerinin olduğunu savundu. 
Bu süreçte artan işsizlik ve yaşanan ekonomik daralmanın önüne geçmek için ekonomide milli seferberlik ilan edildiğini söyleyen Ertürk, “Ekonomide milli seferberlik kapsamında Artvin’de bin 250 kişilik ek istihdam için söz verdik. 2016 yılı sonu itibariyle 18 bin 500 olan özel sektördeki sigortalı çalışan sayısını yoğun çalışmalarla 22 bin 500’e çıkardık” dedi.
Artvin’in istihdamına eleman çalıştırarak, yatırım yaparak katkı sağlayan işadamlarına teşekkür eden Ertürk, kurum olarak en önemli hedeflerinin istihdamı artırarak işsizliği azaltmak olduğunu dile getirdi.

CINER HOLDİNG KURULUŞLARINDAN OLAN DENMAR DEPOCULUK DA ÖDÜLLENDİRİLDİ
Artvin’de yarattığı istihdam ve işgücü ile il ekonomisine ciddi katkı sağlayan Hopaport şirketlerinden Denmar Depoculuk da ödüllendirildi. Denmar adına teşekkür plaketini Hopaport İnsan Kaynakları Müdürü Turan Kılıç aldı.

DENMAR GENEL MÜDÜRÜ MERİÇ BURÇİN ÖZER TEŞEKKÜR ETTİ
Denmar Genel Müdürü Meriç Burçin Özer Ülke, Bölge ve Artvin ekonomisine Hopaport ve Denmar olarak ciddi katkı sağladıklarını ve yaptıkları yeni yatırımlar ile özellikle istihdam yaratma adına 2018 yılına umutla girdiklerini ifade etti.
Özer, “Bizler bu yatırımları yaparken ilgili kurumlardan engel değil, moral destek ve teşvik bekliyoruz. Yatırım yapan her işletmenin de böylesine moral destek beklemesi olağandır. Bugün bizler de Artvin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından teşekkür plaketi ile ödüllendirildik.  İşte moral destek budur. Teşekkür ediyoruz.
Bizler 2018 yılında da yapacağımız çalışmalar ile yeni yeni istihdamlar oluşturmaya devam edeceğiz. Çimento terminalimiz 2018 yılında faaliyete geçecektir, LPG terminalimizi 2018 yılında hizmete sokacağız. Milyon dolarlarla yapılan bu yatırımlar beraberinde işgücü yaratırken yeni yeni istihdamlarda oluşturacak ve il ekonomisine katkı sunacaktır. Tekrar teşekkür ediyorum” dedi. 
 

dfg

Yukarı