Ana içeriğe atla

ayos

Bakanlık’tan ADR’de TREDER üyelerine önemli çağrı

07.03.2017 - 16:23

Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü, iki önemli konuda TREDER üyelerinin bilgilendirilmesini istedi. Birinci olarak tehlikeli mal taşıyan 2013 ve 2014 model araçların Taşıt Uygunluk/ADR Uygunluk Belgesi alması gerektiği hatırlatıldı. İkinci konu olarak da sıfır araç satışlarında ADR Uygunluk Belgesi olmayan araçlar konusunda müşterilerin bilgilendirilmesi istendi.
 

Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdür Vekili İzzet Işık tarafından yapılan yazılı açıklamada, tehlikeli mal taşıyan ancak ADR gerekliliklerini karşılamayan 2013 ve 2014 model araçların Taşıt Uygunluk/ADR Uygunluk Belgesi’ni almak zorunda olduğu hatırlatıldı. Bugüne kadar durum Tespit Raporu yapan araçların sayısına karşılık, muayene ve belgelendirme işlemi yapan araç sayısının çok düşük olduğu tespitinden yola çıkan TMKT, gelecekte oluşabilecek yoğunlukların ve mağduriyetlerin önüne geçilmesi için araç sahiplerine çağrıda bulunuyor.2014 model araçların 1 Haziran 2017, 2013 model araçların ise 31 Aralık 2017 tarihine kadar, Taşıt Uygunluk Belgesi alması gerekiyor. 
Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdür Vekili İzzet Işık yaptığı diğer bir açıklamada ise ADR’li ürünlerinin satışında müşterilerin bilgilendirilmesini ve konuyla ilgili formların düzenlenmesini istedi.

dfg

Yukarı