Ana içeriğe atla

ayos

Bedrettin Noyan Taşımacılık yatırıma ara vermiyor

12.06.2017 - 17:07

Bedrettin Noyan Taşımacılık Genel Müdürü Özgür Noyan, Avrupa ülkelerinin yanısıra Ortadoğu ülkeleri, Azerbaycan ve Gürcistan’a da taşıma yaptıklarını söyleyerek, “2017 yılında depolama alanı yatırımı yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Bedrettin Noyan Taşımacılık Genel Müdürü Özgür Noyan, başta Almanya, Avusturya ve Macaristan olmak üzere Avrupa ülkelerine frigorifik taşımacılık yaptıklarını belirterek, “Ağırlıklı olarak yaş sebze meyve olmak üzere balık, ilaç gibi soğuk zincirdeki bütün ürünlerin uluslararası taşımacılığını gerçekleştiriyoruz. 2017 yılında depolama alanı yatırımı yapmayı hedefliyoruz. 2016 yılında araç sayımızı yaklaşık 2 milyon Euro’luk yatırımla 20’den 30’a çıkardık. 2017 yılında da bu alanda yatırımlarımız devam edecek” dedi. 

“İLK ŞUBEMİZİ ALMANYA’DA AÇMAYI PLANLIYORUZ”
Şu anda 40 kişiyi istihdam ettikleri bilgisini veren Noyan, yeni araç ve depolama yatırımı ile istihdamlarını da artıracaklarını ifade etti. 2016 yılında cirolarının 15 milyon liraya ulaştığını, bu yıl ise yüzde 20’lik büyüme hedefi ile ciroda 20 milyon liraya ulaşmak istediklerini kaydeden Noyan, “Yurtdışında şubeleşme de hedefliyoruz. İlk şubemizi Almanya’da açmayı planlıyoruz” diye konuştu. 

“SEKTÖRE ÇİMENTO NAKLİYESİ İLE GİRDİK”
Noyan, uluslararası nakliye sektörüne 1950’li yılların başında Irak ve İran’a çimento nakliyesi ile adım attıklarına değinerek, “1993 yılında Bedrettin Noyan Taşımacılık ismi ile şirketleştik. Firmamızın merkezini Mardin’den Mersin’e taşıdık. Kuru yük taşımasından frigofirik taşımacılığa yöneldik. Ortadoğu’ya olan taşımaları Avrupa ülkelerine kaydırdık. Sektörde yenilikleri takip ederek şirketimizi geliştirerek bugünlere geldik” şeklinde konuştu.

dfg

Yukarı