Ana içeriğe atla

apti

DB SCHENKER ARKAS, SWAP BODY İLE PLATFORM TRAFİĞİNİ BİRLEŞTİRİYOR

21.01.2019 - 10:58

DB SCHENKER’İN TÜRKİYE AYAĞI OLAN DB SCHENKER ARKAS, BUDAPEŞTE’DE BULUNAN DB SCHENKER PLATFORMU İLE TRAFİĞİNİ GİDİŞ GELİŞTE SWAP BODY KULLANIMIYLA GENİŞLETİYOR. 14 ÜLKENİN DOĞRUDAN DAHİL OLDUĞU PLATFORM, 2014’TEN BU YANA 30’DAN FAZLA ÜLKEYİ BİRBİRİNE BAĞLIYOR.

DB Schenker’in Türkiye ayağı olan DB Schenker Arkas, Budapeşte’de bulunan DB Schenker platformu ile trafiğini gidiş gelişte swap body kullanımıyla genişletiyor. 14 ülkenin doğrudan dahil olduğu platform, 2014’ten bu yana 30’dan fazla ülkeyi birbirine bağlıyor.
Bu başarılı konseptin bir parçası olan DB Schenker Arkas, hacminin önemli bir bölümünü platform aracılığıyla yönlendiriyor. Bu şekilde daha sık çıkışlar sunuluyor ve geniş bir ağ sayesinde tüm gönderilerin şirket tarafından kontrol altında olmasıyla beraber güvenli bir taşıma ve takip sağlanıyor. 
Platform işi için DB Schenker Arkas, Türkiye’den Budapeşte’ye ve aynı şekilde Budapeşte’den Türkiye’ye swap body kullanımını başlattı. Uluslararası trafik için çift katlı ekipman, daha verimli bir üretim sağlıyor. Parsiyel yükler, depolarda elleçleme gerektirmeden taşınabiliyor. 
Parsiyel yüklerin konsolide edilme olasılığı destekleniyor. Çekici ve dorse ayrı olarak kullanılabiliyor ve hızlı bir şekilde değiştirilebiliyor. Bu da ortaklara ve müşterilere karşı daha fazla esneklik sağlıyor. Swap body yüklenmesi veya boşaltılması esnasında çekici, farklı nakliyeleri gerçekleştirebiliyor. Kamyonların daha az bekleme süreleri nedeniyle, daha az sayıda kamyon ve dolayısıyla daha az emisyonla üretim yapılabiliyor. 
Haftada üç çıkış ile DB Schenker Arkas, şu anda İstanbul bölgesinde ve bir sonraki aşamada Bursa, İzmir, Ankara ve Mersin’de müşterileri için özel bir hizmet sunuyor. Avantajı ise Budapeşte’deki merkezi dağıtım noktası üzerinden Avrupa`da geniş bir ağa ulaşmak. 
2019’un ilk çeyreğinde, swap body ekipman kullanımı Almanya trafiğinde de devreye alınacak. Bunu, yurt içi ağı genişletilmesini desteklemek için Türkiye içindeki yurt içi ana hatlar üzerinde swap body kullanımı takip edecek. 
Avrupa genelinde 430 kara taşımacılığı şubesi ile DB Schenker’in kara taşımacılığı ürünleri ve hizmetleri geniş bir ağı kapsıyor.

DB SCHENKER ARKAS, 450’DEN FAZLA İSTİHDAM SAĞLIYOR
DB Schenker, dünya çapında 2 bin lokasyonda 68 binden fazla kişiyi istihdam eden uluslararası bir lojistik servis sağlayıcısı. Türkiye’deki 20 yılı aşkın başarılı ticaret operasyonları ile DB Schenker Arkas, şu anda 140 bin metrekareden fazla bir alana yayılan 9 noktada 450’den fazla kişiyi istihdam etmektedir. Şirket, Türkiye pazarında lider bir lojistik tedarikçisidir ve kara taşımacılığı, hava ve deniz taşımacılığı, sözleşmeli lojistik, türlü çözümler, depolama, katma değerli hizmetler, taşınma ve adil ticaret için entegre lojistik çözümleri ve çok çeşitli hizmetler sunmaktadır.

ghjjh

Yukarı