Ana içeriğe atla

apti

DÜŞÜK MALİYET HIZLI ÇÖZÜM

12.11.2019 - 14:08

2020 hedefleri hakkında bilgiler  veren Eksa Transport Yönetim  Kurulu Başkanı Ekrem Karaoğlu, müşteri memnuniyetini sağlamak adına uyguladığı stratejilere değindi.

Hizmetlerinizden ve yatırımlarınızdan bahseder misiniz?
1995 yılında uluslararası karayolu taşımacılığı ile başlayan hizmetlerimizi 24 yıl içinde filomuzu hem genişleterek hem de geliştirerek köklü ve tecrübeli bir yapı haline getirdik.   Vagon, otobüs, makina ve uçak motoru gibi her türlü ağır ve gabari dışı projelerin taşımacılığını yapmaktayız. Bünyemizde bulunan değişik ölçülerdeki araçlar ile Avrupa’nın tüm ülkelerine ve Avrupa’dan da Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan ve İran’a taşıma yapıyoruz. Geniş, uzun ve yüksek her türlü ağır ve gabari dışı yükleri; özel taşıma izinleri ve öncü hizmetleriyle güvenilir şekilde teslim ediyoruz.
Özel ve teknik bir iş yapıyoruz, bu işi yaparken de aracın tüm koşullarda maksimum performans sağlaması gerekiyor, bu sebeple yatırımlarımızı bu noktalara önem vererek yapıyoruz. Tecrübe ve bilgimiz doğrultusunda özel yapım kasalar ve çekicileri tercih ediyoruz. Son bir sene içinde 6 adet özel yapım lowbed ve 9 adet çekici ile filomuzu daha da güçlendirdik. İddialı olduğumuz uluslararası ağır ve proje taşımacılığında emin ve güçlü adımlarla büyüyoruz.

Türkiye’de Lojistik sektörünün potansiyelini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Türkiye’de, büyüme potansiyelinin oldukça yüksek olduğu lojistik sektörünün önemi giderek artmaktadır. Hizmet sektörlerinden biri olan lojistik, Türkiye’de turizmden sonra en fazla potansiyeli bünyesinde barındıran ikinci sektör konumundadır. Türkiye sahip olduğu coğrafi konumu itibariyle yakın çevresinde lojistik hizmeti verebilecek ülkeler bakımından tekel olabilecek konumdadır. Türkiye’nin rekabetçi üstünlüğünü sağlayacak olan lojistik firmalarının ve merkezlerinin geliştirilmesi Türkiye’nin lojistik bir üs haline getirilmesiyle olacaktır.

Müşteri memnuniyetini sağlamak adına nasıl stratejiler uyguluyorsunuz?
Düşük maliyet ve zaman kavramlarını tecrübemizle geliştirerek müşteri memnuniyeti odaklı konsept hizmetler sunuyoruz. Hizmet stratejimiz müşterilerimizin öngördüğü tedarik sürelerine göre istenilen ürünü, istenilen yerden, istenilen zamanda gerekli bütün ek hizmetleri sağlayarak teslim etmek üzerine kuruludur. Müşterilerimize nakliye ve lojistik konusunda sorunsuz bir süreç yaşatıyoruz ve entegre lojistik hizmetleri sunuyoruz.

2019 Yılını nasıl değerlendiriyorsunuz? 2020 hedeflerinizden bahseder misiniz?
Türkiye’de en çok tercih edilen yük ve yolcu taşıma şekli kara yolu taşımacılığıdır; bu sebeple Eksa Transport için müşteri memnuniyeti, hizmet kalitesi ve rekabet gücünün korunması ve artırılması çok önemlidir. Sunduğumuz hizmetlerin taşıma sürelerinin kısaltılması, hasarsız teslim oranının yükseltilmesi, güvenilirlik ve hız unsurları öne çıkarılarak müşteri hizmet düzeyinin arttırılmasını hedefliyoruz. Yatırımlarımızı ve ekibimizi bu doğrultuda oluşturuyor ve geliştiriyoruz.

ghjjh

Yukarı