Ana içeriğe atla

bridgestone

Ekol, Invest AD & SBI Holding’den hisselerini geri aldı

15.03.2019 - 12:03

Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, 2010’dan bu yana Invest AD ve SBI Holdings Inc iştiraki Rigond Finance S.A.R.L'de bulunan yüzde 37 hissesini geri aldı. Rekabet Kurumu da hisselerin devralınması işlemine onay verdi.

 

Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, 2010 yılından bu yana Invest AD (Abu Dhabi Investment Company) ve Japon SBI Holdings Inc iştiraki Rigond Finance S.A.R.L'de bulunan yüzde 37 oranındaki hissesini geri aldı. Rekabet Kurumu da Ekol Lojistik hisselerinin Ahmet Musul tarafından devralınması işlemine onay verdi.

Ekol Lojistik AŞ’de yüzde 54,5 hissesi olan Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, devir işlemlerinin tamamlanmasının ardından yüzde 90’ın üzerinde hisseye sahip oldu. Rigond Finance’nin kontrolünde olan yüzde 37 oranındaki hissesini Ekol’ün güçlü finansal yapısı sayesinde geri aldıklarını belirten Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, yasal onay süreçlerinin sona erdiğini belirterek hisse  devir ve tescil işlemlerini tamamlayacaklarını  ifade etti.  

 

Ekol Lojistik

 

Mevcut piyasa koşullarında böylesine bir işlemin gerçekleştirilmesinin önemine dikkat çeken Musul, “ Eski ortaklarımız Invest AD ve SBI firmalarına 2010 yılından itibaren muazzam bir hızla büyüyen şirketimize destekleri için teşekkür ederiz. Ekol, hisselerinin Rigond Finance’den geri alınmasıyla birlikte şirketimiz tamamen yerli sermayeli bir şirket haline geldi.  Bundan sonraki süreçte şirketimiz büyüme hedeflerine kendinden daha emin adımlarla yol alacak. Avrupa’nın açık ara lider lojistik şirketi olmak için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ayrıca hisselerin geri alınması ile şirketi şirkete bırakma çalışmalarımızın hızlanmasını da sağlayabileceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

dfs

Yukarı