Ana içeriğe atla

bridgestone

EKOL TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK LOJİSTİK İHRACATÇISI

21.01.2019 - 10:57

AVRUPA’NIN LİDER LOJİSTİK ŞİRKETİ OLMA YOLUNDA İSTİKRARLI BÜYÜMESİNİ SÜRDÜREN EKOL, TÜRKİYE İHRACATÇILAR MECLİSİ (TİM) TARAFINDAN BU YIL 3. KEZ DÜZENLENEN  “TÜRKİYE’NİN 500 BÜYÜK HİZMET İHRACATÇISI ARAŞTIRMASI”NDA İKİ ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ.

Ekol, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından bu yıl 3. kez düzenlenen  “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması”nda iki ödüle layık görüldü. 565 milyon dolarlık hizmet ihracatıyla ‘Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetleri’ kategorisinde liderlik koltuğuna oturan Ekol, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük dördüncü hizmet ihracatçısı olma başarısını gösterdi.
Türkiye hizmet sektörünün gelişimini teşvik etmek, başarılı firmaları ödüllendirmek, yapılan çalışmaları takdir etmek amacıyla gerçekleştirilen organizasyonda, ‘Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetleri’  kategorisindeki ödül, Ekol Türkiye Ülke Müdürü Murat Kavrar’a Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından takdim edildi. Türkiye’nin en büyük dördüncü hizmet ihracatçısı ödülünü ise Ekol Filo Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Değirmenci, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden aldı.
Türkiye’nin ihracat hedefine ulaşma sürecinde son derece kritik bir öneme sahip hizmet sektörü için böyle bir araştırmanın yapılmasının son derece motive edici olduğunu söyleyen Ekol Türkiye Ülke Müdürü Murat Kavrar, “2023 yılında 150 milyar dolarlık hizmet ihracatı gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Bu hedefte lojistik sektörünün katkısı büyük olacaktır. Avrupa’nın en çok tercih edilen lojistik şirketi olma hedefimize koşarken bir yandan da ülkemizin kalkınması için üzerimize düşeni yapmaya her zaman hazırız.” değerlendirmesinde bulundu. 

EKOL, THE ONE AWARDS’TA LOJİSTİK SEKTÖR BİRİNCİSİ
Ekol’e bir birincilik de ‘The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nden geldi.  Ekol, Marketing Türkiye ve Akademetre iş birliğiyle gerçekleştirilen ‘The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nde  lojistik sektörü kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu. ‘İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü’ araştırması sonuçları temel alınarak düzenlenen ve bu yıl 5. kez gerçekleştirilen The ONE Awards ödülleri, İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 
Toplam 12 ilde bin 200 kişiyle yüz yüze gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda 50’yi aşkın sektörün yıl içinde itibarını en çok artıran markalarının belirlendiği The ONE Awards’ta Ekol adına ödülü Ekol Kurumsal İletişim Direktörü Arzu Çetin ve Türkiye Ülke Müdürü Murat Kavrar aldı. 

dfs

Yukarı