Ana içeriğe atla

apti

FEVZİ GANDUR LOGISTICS İSTANBUL HAVALİMANI’NDAKİ DEPOSUNU HİZMETE AÇTI

10.05.2019 - 11:07

FEVZİ GANDUR LOGISTICS’İN İSTANBUL HAVALİMANI’NDA YATIRIMINI YAPTIĞI YENİ DEPOSU HİZMETE BAŞLADI. ŞİRKET, YENİ DEPODA ULUSLARARASI E-TİCARET YAPAN FİRMALARDAN ACİL GÖNDERİMLERİN YOĞUN OLDUĞU OTOMOTİV SEKTÖRÜNE, SAĞLIKTAN TEKNOLOJİ SEKTÖRÜNE KADAR GENİŞ BİR AĞA ÇÖZÜMLER SUNACAK.

Fevzi Gandur Logistics’in İstanbul Havalimanı’nda yatırımını yaptığı yeni deposu hizmete başladı. Şirket, yeni depoda uluslararası e-ticaret yapan firmalardan acil gönderimlerin yoğun olduğu otomotive, sağlıktan teknolojiye kadar birçok sektöre yönelik çözümler sunacak. Fevzi Gandur Logistics Hava ve Deniz Taşımacılığı Genel Müdürü Hasan Şafak, bu yatırımla birlikte son bir yılda yüzde 305 büyüdükleri hava kargo taşımalarındaki paylarını da artırmayı hedeflediklerini söyledi. 
71 yıldır lojistik sektöründe faaliyet gösteren Fevzi Gandur Logistics, yurt içindeki yatırımlarına devam ediyor. En son İzmir’de soğuk hava deposu, Trieste ve Gaziantep’te de ofis açılışları yapan şirket, şimdi de dünyanın en büyük havalimanları arasında yer alan İstanbul Havalimanı’nda serbest depo yatırımını hizmete açtı.

HAVAYOLU TAŞIMALARI İLE ENTEGRE BİR DEPOLAMA SÜRECİ 
Yeni depo yatırımıyla ilgili bilgiler aktaran Fevzi Gandur Logistics Hava ve Deniz Taşımacılığı Genel Müdürü Hasan Şafak, havayolu taşımaları ile entegre bir depolama süreci sağlayarak hızlı lojistik operasyonları gerçekleştireceklerini ifade etti. Günümüzde ihracatta hızlı olmanın kazandırdığına dikkat çeken Şafak, “İstanbul Havalimanı hızlı ihracat taşımalarında oldukça faydalı olacak. Ayrıca Ortadoğu ile Avrupa taşımaları arasında da önemli bir nokta haline gelecek.” ifadelerini kullandı. 
Türkiye’nin herhangi bir şehrinden yurtdışına havayolu ile yapılacak tüm ihracatlar için depolama çözümleri sunacaklarını belirten Şafak, “İstanbul Havalimanı aktarmalı gönderileri, ilgili uçağın gününe, saatine kadar depomuzda muhafaza edebileceğiz.” dedi.

HAVA KARGONUN BÜYÜMESİNE KATKI SAĞLAYACAK 
Yeni depoda uluslararası e-ticaret yapan firmalardan acil gönderimlerin yoğun olduğu otomotiv sektörüne, sağlıktan teknoloji sektörüne kadar geniş bir yelpazeye çözüm sunabildiklerini aktaran Şafak, İstanbul Havalimanı’nın kapasitesi itibariyle dünyadaki hava kargo operasyonlarında oldukça önemli bir merkez haline geleceğini ve bu yatırımla son bir yılda yüzde 305 büyüme gösterdikleri hava kargo taşımalarındaki paylarını artırmak istediklerini vurguladı. 

HEM DEPOLAMA HEM OFİS ALANLARI
Bu depoda elleçleme, paketleme gibi hizmetler de sunabildiklerini vurgulayan Şafak, son teknolojiye sahip altyapı ve ekipmanlarla hizmet verdiklerini açıkladı. Hasan Şafak, depoda hizmet alan müşterilerinin çalışabileceği ofis alanlarının da yer aldığını ve bu sayede deponun gelişmiş bir operasyon merkezi haline geleceğini de sözlerine ekledi.

ghjjh

Yukarı