Ana içeriğe atla

bridgestone

GELECEK HEDEFLERİMİZİ ‘YEŞİL LOJİSTİK’ ÜZERİNE GÜNCELLEDİK

14.01.2022 - 14:13

 Temiz bir dünya bilinciyle, gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakma yönünde politikalarını güncelleyen Lima Lojistik; bu bağlamda intermodal taşımacılığa verdiği önemi artırdı. Lima Lojistik Ticari Hat Müdürü Kağan Altınok ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide Altınok, stratejileri konusunda bilgi verdi.

Lima Lojistik olarak müşterilerinize sunduğunuz intermodal taşımacılıktan bahseder misiniz?

 Pandemi ile birlikte farkındalığın günden güne arttığı daha yeşil ve temiz dünya bilinci, mevcut taşıma şekillerini ve yöntemlerini de ciddi anlamda çevre ile daha uyumlu olacak şekilde bir yapılanmaya doğru evriltmektedir. Biz Lima Lojistik olarak günden güne daha fazla tercih edilmeye başlanan ve ‘yeşil lojistiğe’ ciddi anlamda katkı sağlayan intermodal taşımacılığa ivme kazandırdık. Alanında uzman ekibimiz ile birlikte öncelikle batı Avrupa olmak üzere kademeli olarak tüm Avrupa'ya ve Avrupa'dan da tüm Türkiye'ye tren yolu, karayolu ve deniz yolu modüllerini kullanarak müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Taşımacılık sektörüne ne tür yenilikler kattınız?

Lojistik sektörünü pandemi öncesi ve sonrası olarak ikiye ayırmakta fayda olduğunu düşünüyorum. İş dünyası, işletmeler ve lojistik hizmet üreten fi rmaların çevre duyarlılığı konusunda işletme bilincini giderek artan seviyede oluşturmaları çevreyi korumaya yönelik yasalar ve mevzuatlar ile kaçınılmaz bir hale geldi. Lima Lojistik olarak biz de yurt dışı ve yurt içinde çalıştığımız tüm partnerlerimizi bu bakış açısıyla değerlendirip hizmet politikamızı gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakma yönünde güncelledik. Sözünü ettiğim bu strateji seviyesi çerçevesinde taşımacılık sektöründe firmalara özel lojistik hizmet tasarımı ile sektördeki konumlandırmamızı gerçekleştirdik. Hem firma olarak hem de şirketlerin anbean takip ettiği dünya tedarik zincirindeki kırılmaların ve kopmaların önüne geçmek için, bu lojistik hizmet anlayışı ile hizmet verdiğimiz firmaların lojistik operasyonlarını özel modelleme ile tam zamanlı olarak yönetiyoruz. Lima Lojistik olarak en büyük avantajımız hızlı karar alma ve müşterilerimize sunduğumuz alternatifli çözümler ile sektörde fark yarattığımıza inanıyoruz.

Lojistik hizmet kavramını "proje, yöntemler ve operasyon" olarak 3 aşamada incelediğinizi biliyoruz. Bu aşamalarda özellikle dikkat ettiğiniz hususlar neler?

 Lima Lojistik'te her bir çalışma arkadaşımızın lojistik hizmet kavramı kapsamında benimsediği en önemli yaklaşım lojistik hizmet tasarımıdır. Bu anlayıştan yola çıkarak müşterilerimize sunduğumuz her bir taşıma teklifini tüm arkadaşlarımız proje, yöntemler ve operasyon olarak üç aşamada inceledikten sonra alternatifl i çözümler olarak sunmaktadır. İlk olarak proje aşamasında dikkat ettiğimiz en önemli nokta; müşterimizin talebine göre her açıdan doğru yöntemleri sunabilmektir. Firma olarak gücümüzü en etkin yöntemleri doğru ve zamanında uygulayabilme stratejimizden alıyoruz Müşterilerimize özel lojistik hizmet tasarımını tam anlamıyla oluşturabilmek adına, gerek kısa gerekse de uzun vadeli projelerde tecrübemiz ve operasyonel gücümüzle süreci planlamaktayız.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

 İçinde bulunduğumuz dönem itibarıyla lojistik sektörü olarak değişimin yoğun yaşandığı zamanların içindeyiz. Bu dinamik süreci yönetebilmek adına yöneticilerimiz ve çalışma arkadaşlarımız, müşterilerimizle hizmet tasarımı anlamında sürekli iletişim halindeler. Son olarak bahsetmek isterim ki; lojistik sektörü yeni dönemle birlikte dünya genelinde ‘yeşil çevreyi’ koruyan bir politika izleyerek faaliyetlerini sürdürmektedir. Lima Lojistik olarak biz de çevresel sürdürülebilirliğin sağlanmasına hizmet verebilmek amacıyla gerek altyapımızı gerekse de üst yapımızı ‘yeşil lojistik’ sürecine adapte olacak şekilde güncellemeye devam ederek, gelecek hedefl erimizi de bu çizgide belirliyoruz.

dfs

Yukarı