Ana içeriğe atla

ayos

INTERMODAL TAŞIMACILIKTA ÇÖZÜM ORTAĞI

17.01.2017 - 10:58

Go Lojistik İş Geliştirme ve Proje Koordinatörü Resul Ekrem Tirindaz,  “İntermodal taşımacılıkta sevkiyatlar için birebir görüşmeler ve yerinde yapılan tespitler neticesinde en uygun araç ve ekipmanların temini ve buna uygun taşıma şeklinin tespit edilmesi ve danışmanlık hizmeti de verilmek sureti ile güvenilir bir çözüm ortağı olarak müşterimizin yanında yer alıyoruz” dedi.

Intermodal taşımacılık hizmetlerinizde 2016 yılını nasıl geçirdiniz, hangi yatırımlara imza attınız?
Türkiye ve dünyadaki büyüme rakamları ve global yatırım planlamaları da dikkate alınarak, mevcut pozisyonlarımız değerlendirilmiş ve 2016 yılı için yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında planlamalar yapılmış, bu kapsamda Türkiye ve Almanya’daki mevcut büro ve şubeler geliştirilip, yenilerinin açılması için çalışmalar yapılmış ve halen devam etmektedir. Web sayfamızın duyuru ve  http://www.go.com.tr/tr/adresharita.php bölümünde güncel olarak yayınlanıyor.

Intermodal taşımacılıkta hangi kriterlere göre taşımacılık hizmeti veriliyor? 
Beher sevkiyat için yükün ölçü ve ağırlıklarına ve teslim şartlarına uygun hava, kara, deniz, demiryolu veya bunların kombinasyonu ile özel çözümler üretilerek planlamaları yapılmakta olup, sevkiyatın sağlıklı, ekonomik ve tam zamanında tek elden yürütülmesi sağlanıyor.

Intermodal taşımacılık gerek zaman gerek maliyet gerekse diğer konularda ne gibi avantajlar sağlıyor? 
Sevkiyatlar için bire bir görüşmeler ve yerinde yapılan tespitler neticesinde en uygun araç ve ekipmanların temini ve buna uygun taşıma şeklinin tespit edilmesi, gerektiğinde ön bilgilendirme yapılarak, sevk evraklarının düzenlenmesi dahil, danışmanlık hizmeti de verilmek sureti ile güvenilir bir çözüm ortağı olarak müşterimizin yanında yer alıyoruz. Hizmet sunumumuz bir bütün olarak dikkate alınarak değerlendirildiğinde, müşteri için başlı başına bir kazanım ve sürekli değerlendirmelerle geliştiriliyor.

2017 yılına yönelik yatırım hedeflerinizi paylaşır mısınız?
2017 yılında faaliyet alanlarımıza uygun araç alımları öncelikli olmak üzere ve bölgesel ihtiyaçları karşılayacak şekilde, yurtiçi ve yurtdışı depo/terminal yatırımları planlanıyor.
Ayrıca, Türkiye’de demiryolu taşıması ile ilgili mevzuat değişiklikler yakından takip ediliyor ve bu konuda doğrudan faaliyet alanları ile igili ön çalışmalarımız devam ediyor.

 

dfg

Yukarı